Eesti uudised

ÕL VIDEO | Prantsuse maailmarändur teeb Eestis tsirkust: kui sa unistad millestki, siis püüa see kinni! 

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, Hannes Dreimanis, 14. november 2020 15:00
Foto: Gitta Riener, Hannes Dreimanis
"Kui sa unistad millestki, siis püüa see kinni! Kõik on võimalik!" usub prantsuse maailmarändur Sylvain Pomme (27), kes teenib Eestis leiba tänavatsirkusega.  

Prantsusmaal inseneriks õppides ei olnud Sylvain Pomme sugugi õnnelik, vaid ihkas teha midagi sootuks muud. Hobi korras tsirkusega tegelenud nooruk jättis õpingud ja sõitis Eestisse, esialgu tänu Euroopa Liidu projektile. Nüüdseks on sellest möödas kuus aastat. 

Samal teemal

Sylvain küll reisib ohtralt, ent ei plaani Eestist püsivalt minema kolida. "Mulle väga meeldib siin," kiidab ta. "Kui ma millestki unistan, siis saan seda teha. Elan Eestis, kus ma kõige rohkem eelistan olla. Aga kui tahan, saan kolida kuskile mujale. Tunnen, et mul on suur vabadus. See on nii väärtuslik!"

Nii mõnedki arvavad, et on raske eri riikides reisida, eriti kui sissetulek on ebakindel. "Tegelikult oleks mul raskem insenerina töötada iga päev samas kohas ja teha sarnaseid asju. See on põnev, et saan teha iga päev midagi muud. Ma saan muuta elurütmi," räägib Sylvain.

Tema hobideks on liblikakollektsiooni täiendamine, prantsuse köök ja moosikeetmine. Noortele annab ta tsirkusetunde.

Suvel tuuritas Sylvain monojalgrattaga mööda Eestit, näidates oma tsirkuseetendust. "Mõtlesin, mida sellist ma saan teha, et seda ise naudin ja see on inimestele väärtuslik," selgitab noormees. Reisivideod avaldas ta Youtube'is, et kogu maailm saaks teada, kui ilus on Eesti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee