Nädala TOP

Top | Jüri ja Martini vaheline liit 

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 13. november 2020 19:25
Foto: Robin Roots
Kui rahvaküsitlusel esitatava küsimuse mitmetest variantidest läks läbi just Jüri Ratase poolt pakutu, siis on Ratas isiklikult asunud EKREle näo säilitamiseks vajaliku referendumi veduriks. Kuna arutusel on rahvalt samaaegselt ka muude vastuste küsimine, siis lisaks küsimusele „Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?“ võiks sama hästi küsida ka, „Kas koalitsioon peab Eestis jääma Jüri Ratase ja Martin Helme vaheliseks liiduks?“

Suurkannataja Helme

Raadiosaates USA presidendivalimiste teemal lobisemise tagajärjel puhkenud pahameeletorm pühkis Mart Helme siseministrikohalt nagu takutuusti. Minek oli sedavõrd jõuline, et isegi Vene meedia Helmele meeldiva apteekri kodumaal tundis „õnnetu“ senjööri vallandamisele kaasa. Nüüd näeme, kas Helme riigikogu liikmena on suuteline millekski enamaks kui lihtsalt tiksumine.

Maski asemel sall

Valitsus paistab eelistavat maski kandmise kohustusele lihtsalt soovitust, kuna Eesti on lihtsalt liiga vaene, et kõik elanikud saaksid kanda maske nõuetekohasel moel. Kui maski asemel kõlbavat ka näo ette tõstetud sall, siis ei teki ka küsimust, kas valitsus peaks hakkama maske rahvale tasuta jagama. Kui teine laine aga käest läheb, ei saa valitsust ka süüdistada, et nad mitte midagi poleks teinud – nad ju soovitasid ometi maske.  

Kas vaktsiini Eestile ka jagub?

Koroonasse nakatumine lööb Eestis rekordeid, kuid samal ajal ilmunud uudised lootustandvast vaktsiinist, mida veel sel aastal toodetavat 50 miljonit doosi, paneb küsima – millal kogu see toredus Eestisse jõuab? Kus on valitsuse paika pandud vaktsineerimisplaan, keda, mis järjekorras ja kus süstima hakatakse? Või läheb nagu kevadel maskidega, kui osavamad riigid tagasid endale maskivaru tugevama õigusega, Eesti aga ostis sisse tolmumaske.

Abielu prioriteet viiruse ees

Kuna valitsus jaurab järjepannu ainult abieluküsitlusega, siis peab küsima, kas Eesti on juba valmis saanud, majandusest ei kosta enam koroonakorinaid, viirus on tagasi tõrjutud ja elu jälle käima saadud, et võimuliit saab tegeleda ainult peenhäälestuse, tortide saatmise ja oma naba imetlemisega?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee