Krimi

2,3 TONNI UIMASTEID HISPAANIAST: jätkub tohutu narkoäri lahkamine (1)

Kristjan Väli, 12. november 2020 20:55
Jevgeni Medunitsa kohtuasi: Vasakult Jevgeni Medunitsa, Dmitry Uritskiy, Sergey Kuznetsov (kollases), Sergei Nikolajev (prillidega). Uritskiy paitab Roman Verenitšit. Foto on jäädvustatud 2018. aastal. Enam keegi neist vahi all ei viibi.Foto: Martin Ahven
Harju maakohtus jätkub aastaid veninud kohtuistung üheksa mehe ja kahe naise üle, keda süüdistatakse Eesti ajaloo ühe suurema narkoäri korraldamises. Süüdistuse järgi vedas kuritegelik ühendus 2012. kuni 2015. aastani Hispaaniast Venemaale 2,3 tonni kanepivaiku ehk hašišit. Juhtumi arutamine algas kohtus juba 2018. aasta varakevadel, aga siis läks kõik untsu. 

Süüdistuse järgi vedas narkojõuk hašišit Hispaaniast Euroopa kaudu Venemaale. Poolas jagunes narkotee kaheks: osa meelemürgist liikus Valgevene ja osa Balti riikide kaudu. Narkoveoks kasutati maastureid, mis olid selleks spetsiaalselt ümber ehitatud – tavaliselt mahutati auto küljekarpidesse ja topeltpõhja vahele umbes sada kilo kanepivaiku. Uimastivedu oli detailideni läbi mõeldud. Kasutati uuemaid ja kallimaid autosid ning sageli võeti kaasa naisi ja lapsi – ilmselt selleks, et sõidu eesmärki varjata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.12.2019
PÄÄSTEOPERATSIOON KOHTUS: suurt narkoasja sikutatakse kraavist välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee