Poliitika

Mailis Reps abielureferendumist: võib-olla vorst ei meeldi, aga väljasorteeritud sisikonnatükid olid oluliselt ebameeldivamad  

Ohtuleht.ee, 12. november 2020 13:10
Foto: Martin Ahven
Haridusminister Mailis Reps ütles Defi saates "Vilja küsib", et abielureferendum võib küll olla huvitav ja tuline teema, aga valitsus pühendab selle arutelule töönädalas vaid mõned minutid.

"Mis puudutab demokraatia töörühma, siis oleme töötanud ülioluliste teemadega alates riigireformist ja põhiseaduslikest küsimustest, referendum on ainult üks paljudest küsimustest," ütles Reps.

Ta rõhutas, et referendum ei tohi olla kedagi diskrimineeriv ega alavääristav ning seal ei tohi olla ühtegi muud poliitilist sõnumit kui see, mida küsitakse.

Repsi sõnul on abielureferendum koalitsioonilepingus, sest kõik ülejäänud alternatiivid oleksid tekitanud kulmukergitusi oluliselt rohkem.

"Vorsti tegemisel see vorst võib-olla ei meeldi, aga kõik need sisikonnatükid, mis seal vahepeal välja sorteeriti, olid oluliselt ebameeldivamad. Kuni teatud vähemusõiguste reaalne piiramine. Meie põhimõte oli, et me ei tohi ühegi järgneva sammuga ühtegi vähemust reaalselt diskrimineerida, aga rahvahääletus ei ole kedagi diskrimineeriv."

Samal teemal

12.11.2020
Kas abielureferendum võib tulla ilma e-hääletuseta?
07.11.2020
EKRE volikogu: kevadel abielu mõiste üle toimuval rahvahääletusel on kaalul nii demokraatia kui ka Eesti rahva tulevik
31.10.2020
Urmas Reinsalu põhjendab, miks abielureferendumit on vaja: kes selle kui demokraatliku otsustamise meetodi üle ilgub, mõnitab oma rahvast
29.10.2020
Juhtkiri | EKRE ja Isamaa töövõit sooneutraalse abielu seadustamisel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee