Maailm

Koroonaviirusega nakatunud Ukraina president viibib haiglas 

Toimetas Aare Kartau, 12. november 2020 11:57
Volodõmõr Zelenskõi nakatus viirusega ilmselt eelmisel nädalal.Foto: Reuters/Scanpix
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi viibib Covid-19 tõttu haiglas, ent teadaolevalt pole tema tervislik seisund sugugi halb. Koroonaviirusega nakatumisest sai riigipea teada esmaspäeval.

Presidendi pressiesindaja teatas Reutersile, et positiivse testitulemuse saanud Zelenskõi läks algselt koju, ent otsustas siiski hiljem end Feofanija haiglasse sisse kirjutada – et nõuetekohases isolatsioonis viibida ja teiste nakatamist vältida. „Seal on patsientidele paremad tingimused. Pole midagi tõsist,“ selgitas kõneisik.

Volodõmõr Zelenskõi teatas esmaspäeval, et tema koroonaproov oli positiivne. Nakatusid veel ka kolm Ukraina kõrgemat ametnikku – rahandusminister, kaitseminister ja Zelenskõi vanemnõunik. 

Koroonaviiruse levik muutus Ukrainas taas kiiremaks septembri lõpus. Uute nakatunute arv on püsinud oktoobris ja novembris kõrgel, mistõttu on valitsus karmistanud vähemalt aasta lõpuni kehtivaid piiranguid. Neljapäevase seisuga on Ukrainas tuvastatud enam kui 500 000 nakatunut ja üle 9150 surmajuhtumi. Viimase nädala jooksul on iga ööpäevaga lisandunud umbes 10 000 uut haigusjuhtumit.

Samal teemal

21.05.2020
VIDEO | KOROONAKOŠMAAR: Ukraina arstid peavad samu kaitsevahendeid kasutama mitu korda