Maailm

EBOLA TSAAR: Joe Biden nimetas tulevaseks personaliülemaks kauaaegse abilise 

Toimetas Aare Kartau, 12. november 2020 09:16
Ron Klain (vasakul) on Joe Bideni ammune tuttav.Foto: Reuters/Scanpix
Tulevane USA president Joe Biden teatas kolmapäeval, et nimetab oma personaliülemaks Ron Klaini, kes on ka tuntud kui „Ebola tsaar“, vahendab The Guardian.

Kolmapäevases avalduses kiitis Joe Biden Ron Klaini põhjalikke ja mitmekesiseid kogemusi. „Ron on olnud mitmete koostööaastate jooksul minu jaoks hindamatuks abiliseks. Me päästsime koos Ameerika majanduse ajaloo ühest halvimast langusest 2009. aastal ja hiljem, 2014. aastal alistasime tõsise rahvatervise hädaolukorra,“ sõnas Biden. Ta lisas, et tal on Valges Maja personaliülemana vaja täpselt sellise kogemuse ja töövõimega abilist. Klain mainis, et Bideni alluvuses teenida on talle suureks auks. 

Samal teemal

59aastasel Klainil on ette näidata pikk poliitiline karjäär. Ta töötas endise asepresidendi Al Gore'i personaliülemana ja Senati demokraatide juhtkonna personalidirektorina. Ta on kaasa löönud ka mitmetes demokraatide presidendikampaaniates, sealhulgas ka eelnevates Bideni üritustes. 2008–2011 töötas Klain asepresident Bideni personaliülemana ja aitas teda 787 miljardi dollari suuruse majanduspaketi juures, mis oli Barack Obama administratsiooni vastus suurele majanduslangusele.

Klain määrati 2014. aastal Ebola koordinaatoriks – see käik teenis algselt palju kriitikat, sest tal puudus tervishoiualane kogemus. Toonane Obama administratsioon märkis, et ta valiti ulatusliku juhtimiskogemuse alusel. Ebolaga seotud töö taustal teenis Klain endale hüüdnime „Ebola tsaar“. Hilisemal ajal on ta olnud Donald Trumpi pandeemiakäsitluse häälekas kriitik. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee