Maailm

Joe Biden pani juba kokku oma koroonavastase tiimi (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. november 2020 19:34
Foto: AFP/Scanpix
Ehkki president Donald Trump loodab veel kohtu abile ja keeldub kaotust tunnistamast, hakkas Ameerika uueks presidendiks valitud Joe Biden juba tööle oma meeskonna koostamisega. Juba spekuleerib meedia õhinal selle üle, kes võiksid olla uue valitsuse liikmed (Biden ise lubab, et see saab olema väga mitmekesine). Esialgu pani ta aga kokku oma koroonaviiruse vastase võitluse meeskonna. Küllap üritab Biden sellega teha ninanipsu Trumpile, kelle koroonaviiruse ohjeldamise edust ja meetoditest ta üsna avalikult eriti lugu ei pea.

Teadlastest ja arstidest koosnevat 12-liikmelist tiimi asub juhtima riigi endine peakirurg Vivek Murthy (USA peakirurgi positsioon on meie mõistes umbes midagi terviseameti juhi sarnast), Harvardis ja Yale'is tudeerinud mees. Lisaks kuulub meeskonda vaktsiiniekspert Rick Bright, ilmselt kõige otsesem kriitiline vihje Trumpi suunal. Just Bright oli väidetavalt vilepuhuja, kes presidenti koroonaviiruse tõsiduse ja peatse massilise leviku eest hoiatada üritas, ent keda Trumpi valitsuskabinet kuulda ei võtnud.

Esmaspäeval tuletas Biden ameeriklastele ka meelde, et kuni vaktsiini valmimiseni on kõige tõhusam koroonavastane meede maski kandmine avalikes kohtades.

Samal teemal

10.10.2020
Joe Bideni traagiline armastus röövis Ameerika Ühendriikidelt silmapaistva sportlase
10.10.2020
FAKTIKONTROLL | Millisest „kinnitust leidnud“ valimispettusest USAs Helmed räägivad?
09.10.2020
PALUB PENCE’ILT ARMU VÕI LÄHEB KOHTUTEELE? Mis saab Donald Trumpist edasi?