Maailm

Senati vabariiklaste juht: Trumpil on täielik õigus tulemusi vaidlustada 

Toimetas Aare Kartau, 10. november 2020 13:51
Senaator Mitch McConnelli sõnul teeb lõpliku otsuse kohus.Foto: AFP/Scanpix
USA Kongressi ülemkojas ehk Senatis ülekaalus olevat vabariiklaste fraktsiooni juhtiv Mitch McConnell teatas, et president Donald Trumpil on „100% õigus valimiste ebakorrapärasusi uurida“.

Mitch McConnell õnnitles esmaspäeval oma vabariiklastest kolleege, kes pääsesid Senatisse ja Esinduskogusse. See oli tähtsa senaatori esimene sõnavõtt pärast seda, kui presidendivalimiste võitjaks kuulutati demokraat Joe Biden. Senaator peatus ka Trumpi väidetel, mille kohaselt on Bideni võit üks suur pettus. Tema arvates on presidendil täielik õigus tulemusi vaidlustada, kui need tunduvad ebakorrapärased, vahendab BBC.

McConnell mainis, et USA poliitiline süsteem lahendab kõik valimistega seotud probleemid. „Asja tuum pole keeruline – Ameerika Ühendriikides peab arvestama kõiki legaalseid hääletussedeleid, mitte ebaseaduslikke,“ sõnas McConnell ja lisas, et kõik mured lahendatakse kohtutes. 

Enne valimisi näis McConnell Trumpi lähikonnast eemalduvat. Ta mainis ka ise, et pole hiljuti Valges Majas sage külaline. Trump ise keeldub siiani kaotust tunnistamast. Ta esitab jätkuvalt põhjendamatuid väiteid valimispettusest.

Samal teemal

09.10.2020
PALUB PENCE’ILT ARMU VÕI LÄHEB KOHTUTEELE? Mis saab Donald Trumpist edasi?
09.10.2020
Mida võib Donald Trump veel enne ametiaja lõppu korda saata?
09.10.2020
Trumpi meeskonna loodud valimispettuste vihjeliin sattus libakõnede laviini alla
09.10.2020
CNN: Trumpi väimees ja abikaasa soovitasid tal kaotusega leppida, ent pojad innustavad presidenti edasi võitlema