Eesti uudised

Vardi metsaühistu hoiatas Õhtulehte: kui esitate laimavaid väiteid, siis läheme kohtusse!

NAHK ÜLE KÕRVADE?! Vanahärra süüdistab: metsaühistu pettis mind ja mängis kokku raiujaga 

Priit Pärnapuu, 21. november 2020 14:00
"Ma olen nii vana mees, ega mina ei tahakski kohtuteid või vaidlusi. Kurat seda teab, palju siin üldse elada on jäänud, miks pean elu viimastel aastatel puid ja maid jagama. Äärmiselt ebameeldiv asi, närvipinget ja stressi tekitav," rääkis Vetevool. "Minu huvi on ennast kaitsta. Mind anti kohtusse. Mul ei jäänud midagi teha. Ma pidin ennast kaitsma hakkama." Fotol Vello Vetevool 2012. aastal.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Eestis tegutsevad kümned kohalikud metsaühistud peaksid kaitsma metsaomanike huve. Aga on see ikka alati nii? "Olen küll elukogenud inimene, aga ei osanud arvestada, et Vardi erametsaselts mind petab ja mängib kokku raiujaga," räägib 78aastane Vello Vetevool, kelle meelest on ta metsa müües petta saanud. Metsaühistu ja raiefirma vaatenurk on aga 180 kraadi erinev.

"Ma ei ole tavaline keskkooliharidusega talumees. Ma olen filosoofiadoktor ja olen kõrgetel ametikohtadel olnud. Aga ka mind tõmmati väga lihtsalt haneks," tunnistab Vello Vetevool. Ta räägib metsast, mis asub Raplamaal, Märjamaa vallas. "Arutasin ühe mehega. Ta ütles, et sul on nii ülekasvanud mets. Kui sa seda veel hoiad, siis puud mädanevad ära, kukuvad ümber ja sa ei saa üldse midagi. Sa peaksid kiirkorras selle ülekasvanud metsa laskma maha raiuda," selgitas Vetevool, kuidas üks Vardi erametsaseltsiga [tänase nimega Vardi metsaühistu] seotud inimene pani talle 2017. aastal pähe mõtte teha Hõbesilma kinnistul raiet.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee