Poliitika

Kellest võiks saada EKRE uus siseminister? Hanno Pevkur: soovitan keskenduda sisule! Helmet seal majas eriti ei nähtud (3)

Marvel Riik, 10. november 2020 14:04
Hanno Pevkur.Foto: Tiit Tamme
EKRE esimees Martin Helme sooviks uuest siseministrist kasvatada häältemagnetist tipp-poliitikut, aga endine siseminister Hanno Pevkur tõmbab tema entusiasmile pidurit: „Kaitse- ja siseminister vastutavad julgeoleku eest, sellega PRi väga teha ei saa.“ Kaitseväetaustaga Leo Kunnas ja Alar Laneman oleksid Pevkuri sõnul liiga turvalised valikud EKRE juhtidele, mistõttu võib väljavalitu olla üllatus: „Läbi on käinud ka Kersti Krachti nimi.“

Riigikogu koridorides lastakse lendu igasuguseid jutte sellest, kelle kätte võidakse usaldada siseministeeriumi uksevõtmed. Aastatel 2014–2016 siseministriametit pidanud Hanno Pevkur toonitas, et hapramaks muutunud julgeolekuolukorras, mida on ka EKRE juhid tõdenud, peab tulevane minister olema usalduskrediidiga ning suutma teha koostööd Eesti ametkondadega, mis turvalisust tagavad, alustades kaitsepolitseiga ja lõpetades päästeametiga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.11.2020
MART HELME LAUL SAI LAULDUD! Aga kes siis lõpuks võitis?
09.11.2020
Juhtkiri | Jüri Ratas, kus on muutus? 
09.11.2020
Usaldatud rahandusminister Martin Helme: ei ole mõeldav, et loobume raadiosaatest
09.11.2020
Rasmus Lahtvee | Mart Helme tagasiastumisest ei piisa, kaaluda tuleks erakorralisi valimisi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee