Sisuturundus

POLE VAJA KÜPSETADA: sügavkülmutatud minipirukad muudavad perenaise elu lihtsamaks 

Eesti Leivatööstus, 9. november 2020 16:57
Kodus ise pirukate valmistamine on küll tore, kuid palju aega nõudev protsess. Seega miks mitte valida lihtsamate, kuid samal ajal koduselt maitsvate variantide vahel. Eesti Leivatööstuste kuue erineva maitsega sügavkülmutatud minipirukad ja kohupiimapallid on ülessulamisel valmis kohe söömiseks.

Tuleb lihtsalt pirukad sügavkülmast välja võtta ja lasta neil umbes tund aega toatemperatuuril sulada. Kui pirukad on sulanud, saabki sööma hakata. Ei mingit küpsetamist ega rohkem ootamist. Nii lihtne ongi. Eriti mõnusad on minipirukad ahju pistes. Sulata pirukad üles ja pane need kaheks minutiks 200 kraadi juures ahju – võrratu.

Lihtsus, kiirus ja maitseelamus on kolm omadussõna, mis Eesti Leivatööstuse sügavkülmutatud minipirukatega kokku käivad.

Eesti Leivatööstuse turundusjuhi Henri Kriisa sõnul teebki sügavkülmutatud pirukad eriliseks just see, et need on üles sulamisel söömiseks kohe valmis. „Sügavkülmutatud pirukaid ja kohupiimapalle on hea endaga tee peale kaasa haarata. Need on maitsvad, pehmed ja parajalt väiksed. Ning mis kõige parem – ei mingit küpsetamist,“ ütles Kriisa. 

Magusasõbrad leiavad sügavkülma valikust kaneelitäidisega minipirukad, kohupiimapallid soolakaramelli või mustika täidisega. Soolastest pirukatest on sortimendis kapsapirukad, minipirukad suitsuliha või muna ja spinati täidisega. Oma lemmiku valikust leiab kindlasti igaüks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee