Eesti uudised

Martin Helme: „Mardile heideti ette mahlakat väljendusviisi, mitte jutu sisu.“ (3)

Viljar Voog, Marvel Riik, toimetas Kadri Kuulpak, 9. november 2020 12:26
Kaks nädalat tagasi ütles Martin Helme, et ei luba Mardil tagasi astuda. "No täna lubasin," muheles Martin Helme.Foto: Teet Malsroos
Möödunud valitsuskriisi ajal tegi EKRE selgeks, et kui peaminister peaks  tagasi kutsuma Mart Helme, lahkub EKRE valitsusest. Miks nüüd nii läks? 

"Mart ise tahtis tagasi astuda," põhjendas Martin Helme ajakirjanikele täna pärast pressikonverentsi, kus siseminister Mart Helme tegi teatavaks valitsusest tagasi astumise. 

Küsimusele, kas Martin Helmel on andmeid selle kohta, et Joe Bidenile oleks esitatud kahtlustus või teda süüdistataks korruptsioonikuritegudes, vastas Helme, et rääkis Joe Bideni pojast Hunter Bidenist.

"Avalikkuses läbi käinud materjalid sellest, kuidas Bidenite erinevad ärid on teinud tehinguid Ameerika strateegiliste konkurentidega, pole mingi uudis," rääkis Helme ja lisas, et igaüks saab ise hinnangu anda, kas tegu on korruptsiooni või omakasuga.

"Vaadake, mina ei saa üldse aru, milles teema on. See ei ole ju ometi mingi uudis, et Ameerikas on praegu valimised ummikus, vaidlused käivad, mõlemad kandidaadid on öelnud, et nad on võitnud. Milles teema on?" küsis Helme.

Miks siis Mart Helme tagasi astub, kui ka Martin Helme ei saa aru, milles üldse probleem seisneb? "Sellepärast, et ta tahab saada ka tulevikus vabalt rääkida, mida ta arvab," põhjendas Martin Helme. "Mina sain aru, et etteheide Mardile oli, et ta väljendas ennast liiga mahlakalt, mitte [probleem ei olnud] jutu sisu."

Martin Helme ei osanud ajakirjanikele öelda, kaua võiks minna, kuni leitakse uus siseministrikandidaat.

Mart Helmele saatuslikuks saanud väljaütlemiste kõrval USA presidendivalimiste kohta tuli saates "Räägime asjast" juttu ka e-valimistest. "E-valimiste auditeerimine on meil koalitsioonileppes kokku lepitud. Sellega minnakse edasi," teatas Martin Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee