Juhtkiri

Juhtkiri | Hea Mart ja hea Martin! 

Ohtuleht.ee, 8. november 2020 17:56
Foto: Teet Malsroos
Loen, et ütlesid oma suurepärases raadiosaates, et USA president on korrumpeerunud ja Eesti valimised olid ebaausad, kuigi kummagi kohta pole ühtegi tõestust. Keskerakond moodustas koalitsiooni, kus me leppisime kokku teistsugustes väärtushinnangutes. 

Keskerakonna väärtushinnangud algavad kindlasti Eesti vabariigi põhiseadusest, mis ütleb üheselt, et kõik meie inimesed on seaduse ees võrdsed. Mitte kedagi neist ei tohi diskrimineerida, mõista süüdi ilma sellesisulise kohtuotsuseta ega vihkamist õhutada. Eesti vabariik ei hinda ühtegi Eestimaa inimest lähtudes tema valimiseelistustest ning see ei tohi mõjutada meie riigi või valitsuse suhtumist temasse. 

Keskerakonna väärtused on kirjas ka meie ühiselt allakirjutatud koalitsioonilepingus. Oleme koos kokku leppinud, et esindame kõiki Eestimaa inimesi ning edendame hoolivat ja sallivat ühiskonda, mille liikmed tunnevad end turvaliselt. Me oleme ühiselt lubanud taunida ühiskonda lõhestavat retoorikat. Sinu väited selles tõesti võrratus saates on kõike seda arvestades üheselt taunimisväärsed. 

Eesti vabariigi valitsuse liikmete kohustus on töötada, et kõik meie inimesed elaksid iga päev kasvõi natukene paremini kui eile ning eesti rahvas, kultuur, keel ja riik kestaksid läbi aegade ning meil oleks maailmas tugevad partnerid, kes meid usaldavad. Seda ei saavuta valede, karmide sõnade või ebasõbralikkusega, vaid mõistmise, koostöö ja lahkusega.

Kaunist isadepäeva, saadan sulle ja su pojale varsti uue tordi. Aitäh, et lubate mul peaminister olla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee