Eesti uudised

"Inimlikult on mul aga kurb ja piinlik.“

Kersti Kaljulaid: Helmete rünnak Bideni suhtes on rünnak Eesti demokraatiale ja julgeolekule (22)

Toimetas Hindrek Pärg, 8. november 2020 17:15
Kersti KaljulaidFoto: Erlend Štaub
Mart ja Martin Helme väljaütlemisi tänases raadiosaates "Räägime asjast" on kritiseerinud muu hulgas ka pea-, sotsiaal- ja välisminister.  Kritiseerijatega liitus ka vabariigi president Kersti Kaljulaid, kelle sõnul ründasid sise- ja välisminister Eesti demokraatiat ja julgeolekut. 

„Eesti Vabariigi siseministri ja rahandusministri tänane rünnak Ameerika äsjavalitud presidendi ja Eesti valimiste suhtes on rünnak Eesti demokraatia ja julgeoleku vastu," alustab Kaljulaid avaldust. 

Samal teemal

Ta sõnab, et poliitikute sõnal on kaal ning kaks Eesti ministrit otsustasid sõnade kaalu kasutada peamise liitlase ründamiseks. "Eesti julgeolek põhineb meie enda kaitsevõimel ning liitlassuhetel. Mõlemaid neid oleme loonud, hoidnud ja arendanud pikki aastaid ja erinevate valitsustega, aga täna nägime, et neid saab ka lõhkuda ja lammutada. Ameerika rahvas valib endale presidendi meie ministrite abita, aga Eesti valitsus peab seisma meie liitlassuhete ja julgeoleku eest. Kahjuks on kaks Vabariigi Valitsuse liiget saatnud täna välja selge sõnumi, et see liitlassuhe pole nende jaoks väärtus." 

President lisab: "Niisamuti on täiesti vastuvõetamatu Eesti valimissüsteemi argumentideta kahtluse alla seadmine. Selle eesmärk saab olla vaid üks – õõnestada meie enda inimeste usaldust meie enda riigi vastu. Selline käitumine on ohuks meie demokraatiale. 

Olen oma seisukoha edastanud peaministrile ning arutan seda lähiajal ka välisministri ja kaitseministriga. Arvestades, et siseministri ja rahandusministri tänased teod on kahjustanud meie liitlassuhteid ning seadnud kahtluse alla Eesti demokraatlikud valimised, kutsun lähipäevil kokku Riigikaitse Nõukogu,  kus kujundada neis küsimustes selge seisukoht," sõnab Kaljulaid. 

Ta lõpetab: "Inimlikult on mul aga kurb ja piinlik.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee