Repliik

Otto Oliver Olgo | Peaminister Jüri Ratas! Kutsuge valetajad valitsusest tagasi! (5)

Otto Oliver Olgo, kommunikatsiooniekspert, 8. november 2020 17:56
Eesti riik ei tohi endale lubada ministreid, kes otseselt salgavad maha meie kõige olulisema NATO liitlase demokraatlikult valitud tulevase presidendi. Ainult noomimisest enam ei piisa.

Enamik USA põhilisi meediakanaleid - aga ka näiteks Sina, peaminister Jüri Ratas, ja ka Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen - on jõudnud õnnitleda Joe Bidenit ning Kamala Harrist edukate valimiste puhul. Olete mõlemad väljendanud soovi jätkata “head koostööd”.

Samal teemal

Loomulikult loetakse mitmes USA osariigis hääled veel üle nappide vahede tõttu ja võime oodata mitut kohtuvaidlust lähinädalatel. Donald Trump on reetmas end poliitikuna, kellel pole ühegi kaotuse puhul väärikust, mis oleks võrreldav endise vabariiklasest presidendikandidaadi John McCainiga. Mitmed vabariiklased on end seetõttu avalikult viimaks distantseerimas Trumpist. Pärast seda kui neli aastat on vaikimisi kaasa noogutatud. Tuletagem meelde, et vaid üks vabariiklane toetas Trumpi umbusaldamist Senatis 2020. aasta alguses - senaator Mitt Romney, 2012. aasta vabariiklaste presidendikandidaat.

Huvitav, kui paljud Isamaa ja Keskerakonna saadikud riigikogus julgevad vabariiklaste kombel kaasa noogutada (minu seisukoht on, et ka erapooletuks jäämine või tulevasele vältimatule umbusaldushääletusele mittetulemine tähendab kaasa noogutamist) avaldustele: „Minu meelest ei ole üldse küsimustki, et need valimised on võltsitud. /.../ Minu meelest peaksid kõik normaalsed inimesed selle vastu sõna võtma. Sul ei ole mõtet rääkida mingisugusest demokraatiast või õigusriigist, kui valimisi saab nii labaselt, nii jultunult ja massiliselt võltsida. /.../ Kui see läbi läheb, kui Trump võimult maha võetakse, siis Ameerikas enam põhiseadus ei kehti.“ (rahandusminister Martin Helme, TRE raadio).

„Süvariigi tegutsemisloogika on omaenda tegevusvabaduse tagamiseks sokutada igale poole närakaid, korrumpeerunud, šantažeeritavaid närakaid. Joe Biden ja Hunter Biden on korrumpeerunud tüübid.” (siseminister Mart Helme, TRE raadio). 

Tõenäoliselt enamik kohtulahinguid ei rahulda Trumpi kaitsjate nõudmisi ega soove. Ehk siis “korrumpeerunud tüübist” Joe Bidenist saab USA president järgmiseks neljaks aastaks ning Kamala Harrisest USA ajaloo esimene naisasepresident. Kas Isamaa ja Keskerakonna saadikud parlamendis ning esindajad valitsuses leiavad sarnaselt mitmete vabariiklastega, et on aeg seista vastu inimestele, kelle nägemuses on vaid üks tõde, mis kattub Donald Trumpi nägemusega maailmast? Või poetakse peitu ja ignoreeritakse sõnumeid? Poleks ju esimene kord.

Opositsioon ja parlamendivälised erakonnad Eesti 200, Rohelised ning Tulevikuerakond! Ajakirjanikud! Aga ka muud osapooled, kes soovivad kaitsta demokraatlikke valimisi ja meie suhteid oluliste liitlastega! Ärge laske sellel provokatsioonil maha kukkuda! Ei kahe nädala pärast ega 2021. aasta alguses, kui vaja. Nii kaua kui võimalik, hoidke ministreid vastutavatena öeldud sõnade eest. Ja tegude eest.

Kui keegi ei võtagi vastutust koalitsioonipartnerite seas (EKRE ridade seest seda ei oota, sest Helmede käes on erakonnasisene kohtuhaamer ning keegi ei näi julgevat seda neilt võtta), siis... Mis siis ikka muud, kui et ootan põnevusega asepresident Kamala Harrise visiiti Baltikumi. Aga ka USA suursaatkonna reaktsiooni. Eeldusel, et Joe Bidenist saab USA 46. president, nii nagu Jüri Ratas ühismeedias on kaudselt viitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee