Eesti uudised

Kersti Kaljulaid Joe Bidenist: talle on oluline, et iga inimene tunneks ennast ühiskonnas kaitstu ja hoituna (3)

Ohtuleht.ee, 8. november 2020 14:25
Kersti KaljulaidFoto: Erki Pärnaku
President Kersti Kaljulaid postitas sotsiaalmeediasse, et USA järgmiseks presidendiks saav Joe Biden on inimene, kes kaitseb ja hoiab oma riigis igat inimest.

"Mullu Washingtonis Joe Bideniga kohtudes ei jäänud kahtlust, et äsja Ameerika järgmiseks presidendiks valitu jaoks on oluline, et iga inimene tunneks ennast ühiskonnas kaitstuna ja hoituna sõltumata tema päritolust ja tema loost. Tema usk sellesse, et tegelikult on inimesed head, mitte kurjad, oli vankumatu," kirjutab president Kaljulaid.

"Ameerika on olnud varem, on olnud praeguse administratsiooni ajal ja jääb ka tulevikus Eesti jaoks oluliseks liitlaseks. Meie suhete ja koostöö aluseks on ja jäävad demokraatlikud väärtused. Ootame USA ja Eesti vaheliste suhete jätkumist nii, nagu see 30 aastat on toiminud - laiapindse toetusena, mis ulatub läbi kongressi ja senati ja läbi erinevate maailmavaadete, sest meie riike ja rahvaid ühendavad samad põhiväärtused ja sügav usk universaalsetesse inimõigustesse. Me jätkame nende suhete tugevdamist. Peame üheskoos, kas siis kahepoolselt või rahvusvahelistes organisatsioonides, seljad kokku panema, et võidelda kliimamuutuste vastu ja seisma selle eest, et maailm oleks demokraatlikum, inimõigusi ja vabadusi austav, nõrgemaid kaitsev," lisas Kaljulaid oma õnnitluses Joe Bidenile ja tulevasele asepresident Kamala Harrisele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee