Maailm

Austraalia Victoria osariigis ei registreeritud ühtki uut koroonajuhtumit üheksandat päeva järjest 

Toimetas Valeria Filippova, 8. november 2020 13:06
Inimesed naudivad kevadist ilma ning esimest päeva, mil piirangud kergendati.Foto: AFP/Scanpix
Austraalia Victoria osariigi peaminister teatas, et metropolitani Melbourne'i ja Victoria piirkonda eraldav "terasrngas" tühistatakse koos reisipiirangutega, kuna osariik ei registreerinud ühtki COVID-19 juhtumit ega surma üheksandat päeva järjest.

Piirangute muutus viib Melbourne'i metroo ülejäänud osariigiga kooskõlla.

Peaminister ütles, et alates pühapäeva keskööst saavad restoranid, pubid ja kohvikud võõrustada kuni 40 inimest siseruumides ja 70 väljas, samal ajal kui kinod, galeriid, muusikakohad ja muuseumid saavad igas "ruumis" tegutseda kuni 20 inimesega, vahendas The Guardian.

Muud muudatused hõlmavad usulistel koosviibimistel ja matustel osalevate inimeste arvu suurenemist, kuni 20 inimest sees ja 50 väljaspool, ent maskikandmiskohustus jääb püsima.

„Saabub aeg, mil saame muudatusi teha, kuid mitte täna. Ma tean, et maskid pole meeldiv kogemus, eriti kui ilmad soojenevad, kuid need on odavad ja kasulikud," ütles peaminister.

Kergendatud piirangud jõustuvad, kuna Victoria registreeris üheksandat päeva järjest ilma uute viirusjuhtumiteta peale seda, kui teise laine puhang põhjustas enam kui 700 inimese surma ja lukustas osariigi kuudeks. 

Samal teemal

06.11.2020
Üks positiivne dopinguproov võib kuus Austraalia sportlast jätta olümpiamedalita
01.11.2020
Austraalias ei avastatud ühtegi koroonatõbist, Slovakkia kavatseb testida kõiki kodanikke
21.10.2020
Austraalia vabavõitlusäss elab kaubikus: vihkan arvete maksmist!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee