Eesti uudised

Peaminister Ratas tervitab uut USA presidenti. Helme aga rääkis valimispettusest (2)

Ohtuleht.ee, 7. november 2020 21:09
Jüri RatasFoto: Teet Malsroos
Laupäeval teatasid USA uudisteportaalid, et Joe Biden sai uueks USA presidendiks. Mida arvavad sellest aga Eesti poliitikud?

Peaminister Jüri Ratas tervitab ja õnnitleb Twitteris uut presidenti ja asepresidenti ning loodab Eesti ja USA vahel tugevat koostööd.

Samal ajal on aga Mart ja Martin Helme raadiosaadetes USA valimistest rääkides hoiatanud, et demokraadid valmistuvad pettusega presidendiameti varastamiseks.

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet samuti õnnitleb Bidenit ja esimest naisasepresidenti võidu puhul ja loodab head riikidevahelist koostööd. Samas pärib ta Twitteris peaminister Rataselt aru, kuidas tema suhtub sellesse, et Martin Helme kahtlustab demokraate valimispettuses.

EKRE liige Jaak Madison on seisukohal, et väga kurioosne on see, et USA presidendivalimiste tulemused hõigati välja meedia poolt. "Põnev on lugeda, et uuel ajastul kinnitatakse valimistulemusi ja presidenti CNNi (Communist News Network) uudise põhjal. Mis siis, et kohtukaasused on pooleli," kirjutab ta Facebookis.

Marina Kaljurand on rahul, et järgmiseks USA presidendiks saab Joe Biden ja asepresidendiks Kamala Harris, sest tema meelest pääseb lõpuks Valgesse Majja kogenud ja tark president, kes teab ka Eesti asukohta ega aja Balti riike Balkani omadega segamini.

Eerik Niiles Kross kritiseerib sotsiaalmeedias Helme väljaöeldut justnagu oleks Biden valitud valimispettusega ja leiab, et säärane mõtteviis küll USA ja Eesti vahelisele suhtele kasuks ei tule.

Välisminister Urmas Reinsalu kirjutab, et tegid eile koos Läti ja Leedu välisministritega  Balti riikide ühisavalduse eesmärgiga arendada suhteid USA-ga tulevikus. "USA ja Eesti tugevad suhted on meie elulistes julgeolekuhuvides. Joe Bideni senised seisukohad ning tegevus NATO laienemise ning Balti riikide kaitsmise küsimuses vastab meie julgeolekuhuvidele."

Samal teemal

08.11.2020
OTSEBLOGI | USA PORTAALID: Joe Bidenist saab järgmine USA president. Biden pöördus Trumpi valijate poole
07.11.2020
Urmas Paet: Bideni võit taastab USA ja Euroopa suhteid
07.11.2020
Presidendiks valitud Joe Biden: demokraatia tuksub sügaval Ameerika südames
06.11.2020
ÕL USAs | Bideni tee võidule, Trumpi lootus on kohtu kätes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee