Õnnelik ja tõenäoliselt võitja - Joe Biden.Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 7. november 2020 19:23
USA portaalide andmeil saab uueks USA presidendiks Joe Biden, kes pärast tulemuste saabumist tegi ka juba oma esimese avalduse ja tänas valijaid.

Biden tunneb end tänulikuna, et niivõrd paljud ameeriklased on teda usaldades talle oma hääle andnud, vahendab portaal theguardian.com.

„Enneolematute takistuste korral käis rekordiline arv ameeriklasi hääletamas. Tõestades taaskord seda, et demokraatia tuksub sügaval Ameerika südames,“ tunnustab Biden rahvast.

Oma kampaanias kutsus Biden ameeriklasi samuti üles sel raskel ajal ühinema.

Biden tõi oma avalduses välja, et nüüd on õige aeg jätta selja taha viha ja karm retoorika, et tulla rahvana jälle kokku.

„Ameerikal on aeg ühineda. Ja paraneda,“ lausus ta.

„Me oleme Ameerika Ühendriigid. Ja pole midagi, mida me teha ei suudaks, kui teeme seda üheskoos,“ usub Biden.

Trump valevõitu ei tunnista

President Donald Trump pole aga valmis Bideni võimalikku võitu austama.

„Me kõik teame, miks Joe Biden kiirustab oma valevõitu kuulutama,“ alustab Trump oma avalduses. Trump kinnitab, et need valimised ei ole veel lõpptulemuseni jõudnud ega sugugi läbi.

Trump viitab, et kusagil pole veel ametlikke ja viimaseid tulemusi väljakuulutatud ja viitab, et ükski meediakanal ei saa öelda, kes saab presidendiks.

„Ameerika inimesed on väärt, et neil oleks õigalsed valimised ja tulemused,“ lubab Trump teha kõik, et lõpuks saaks presidenditoolile õige ja ausal teel valitud president. Tema sõande kohaselt tema ise.