Eesti uudised

Lugudeseerias „Hääled kuuldavaks“ jagavad oma mõtteid ja tundeid LGBT+ kogukonda kuulujad. Enamik neist ei julge rääkida oma nime all, kuna kardavad sõimu ja/või probleeme isiklikes suhetes. 

HÄÄLED KUULDAVAKS | Geikristlane Meelis: piibli fookuses ei ole seksuaalkäitumine, vaid armastus ja lunastus (20)

Johanna-Kadri Kuusk, 7. november 2020 14:00
Meelis SüldFoto: Martin Ahven
Geikristlane Meelis Süld leiab, et kristlus ei ole samasooliste abielu küsimuses piisav vastuargument, kuna piibli fookuses on siiski peamiselt armastus ja lunastus. See, et kristlusest on saanud automaatne samasoolisete paarisuhete vastasus, tuleb Meelise sõnul süsteemsest propagandast kogudustes ja kristlikes kanalites.

41aastane Meelis on Geikristlaste Kogu üks asutajatest ja juhatuse liige. Ta leiab sarnaselt teistele LGBT+ (lesbide, geide, biseksuaalide, transsooliste + muude seksuaal- ja soovähemuste) kogukonna inimestele, et nende kajastus pole meedias piisav. „LGBT+ perede lugusid on jõudnud avalikkusesse üksikuid, sest inimesed ei soovi oma eraelu avalikkuses eksponeerida. Samas tean mitmeid paare, kelle jaoks on suhte registreerimine hädavajalik. Kas siis välismaalasest kaaslasele elamisloa saamiseks, laste eest hoolitsemisega seoses, kaaslase ootamatu haigestumise korral haigla külastamiseks või ka pärandi küsimustes,“ kommenteerib ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2020
HÄÄLED KUULDAVAKS | Biseksuaalne nooruk imestab: miks inimesed meid kardavad? Mõni pole homoga kunagi kohtunudki!
05.11.2020
HÄÄLED KUULDAVAKS | Homoseksuaalne nooruk: meid on palju rohkem, kui arvate! Enamikku te lihtsalt ei tunne ära

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee