Krimi

Keemiakatsed tõid sünnipäevalapsele politsei kohale 

Toimetas Keit Paju, 6. november 2020 14:38
Foto: Aldo Luud
Ida-Harju politseijaoskond jagab ühismeedias vahvat lugu sellest, kuidas nad lapse sünnipäevapeole sattusid. Nimelt, kuulis üks naabritest sealt laske meenutavaid helisid ning otsustas korrakaitsjad kohale kutsuda. Politseinikud avastasid sealt eest aga hoopis teadusteatri etenduse!

“Ühel päeval saime murelikult inimeselt teate selle kohta, et tema kodukandis kostuvad laske meenutavad helid. Sel korral õnneks midagi halba ei tuvastatud, vaid üks rõõmus sünnipäevalaps tegi koos sõpradega teaduslikke katseid,” kirjutab jaoskond.

Politsei tõdeb, et ohuolukorra märkamine ja sellest teavitamine on oluline, kuid segaduste vältimiseks võiks üritusi korraldades, eriti teadusteatrit, mille käigus võib kostuda pauke, tekkida tossu jms, naabreid sellest siiski enne teavitada.

Teadusteater “Teeme keemiat” kirjutab, et politseinike saabumine tegi sünnipäevapeo kordades ägedamaks. “Kõige ägedam sünnipäev on see, kus etendus on niivõrd lahe, et kadedad naabrid kutsuvad korrakaitsjad kohale, kes ei tee muud midagi, kui soovivad lapsele õnne. Ma ei tea miks, aga iga kord, kui lahedad politseinikud ära sõidavad, lasevad nad korraks vilkurit ja see on justkui maasikas tordile,” rõõmustavad nad.

Politsei julgustab omaltpoolt vanematel leidma lastele arendavaid tegevusi, mis keerulist keemia õppeainet lõbusa praktika teel õppida aitab. “Tore, et saime päevale särtsu juurde lisada,” lisab politsei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee