Sisuturundus

6 nutikat nõuannet kodukindlustuse kohta  

Salva Kindlustus, 9. november 2020 09:00
Igaüks, kes on ostnud omale kodu või seda otsinud, teab, et kodukindlustus on elu loomulik osa. Paljud ostavad kodukindlustuse panga käsul ning vähesed saavad tegelikult aru, mida kodukindlustus hõlmab, kust seda osta, milliseid riske valida, millist omavastutuse summat valida ning miks on kodukindlustuse hind just selline. Anname omaltpoolt mõned kasulikud nõuanded kodukindlustuse kohta.

1. Miks on kodukindlustus vajalik?

Samal teemal

Kodu on koht, kus on lisaks sinu kõige lähematele inimestele ka sinu vara. Kodus peaks tundma ennast turvaliselt ja muretult. Kas sina suudaksid maksta oma taskust kinni kulutused, kui majas on tekkinud tulekahju, üleujutus või toimunud sissemurdmine? Kodukindlustus on vajalik, et sina ja su pere saaksid kiiresti tavalise elurütmi taastada, kui on juhtunud õnnetus.

„Kodukindlustus nagu ka kõik teised kindlustusliigid töötavad sama põhimõtte järgi – iga inimene maksab regulaarselt väikese kindlustusmakse ühisesse “kassasse”, millest võimalike kahjude puhul makstakse kahjukannatajatele kokkulepitud tingimuste alusel hüvitist. Kodukindlustuslepingut sõlmides ostab inimene lubaduse tema varaga juhtunud kahju hüvitamiseks.”

2. Kuidas valida kindlustussumma?

Igakuine kindlustusmakse kujuneb enamjaolt kodu ja selle sisu asendamise kulu põhjal. Heas korras maja, majaosa ja korteri puhul lepingusse summat tavaliselt ei kirjutata, nende hüvitamisel võetakse aluseks taastamisväärtus. Koduse vara puhul tuleb summa ise määrata. Hinda oma varade väärtust ja vali summa, mis katab sinu vajadused.

3. Millest lähtuda arvutades oma koduse vara summa?

Kodutunde loob lisaks hoonele ka kodune vara nagu mööbel, vaibad, pildid, raamatud, suveniirid ja muu selline. Tihtipeale saavad õnnetuste kaudu kannatada just need esemed. Seetõttu soovitame kindlustades valida lahenduse, mis kaitseb kodu tervikuna. Lähtu kogu oma varast alates kardinatest kuni kööginõudeni, et hüvitis kataks kogu tekkinud kahju. Majaomanikul tasub mõelda ka majavälistele elementidele, näiteks robotmuruniiduk, kõrvalhooned või isegi päikesepaneelid.

4. Kas valida koguriskikindlustus või valikriskidega kindlustus?

Valikriskidega kindlustuse puhul saad ise valida konkreetsed sündmused, millega kaasnevad kahjud hüvitatakse – tulekahju, torustiku leke, üleujutus, torm, kuritegu. Koguriskikindlustus kaitseb aga lisaks eelnevalt mainitule ka paljude muude ohtude korral, mida konkreetselt loetleda või määratleda ei saa. Näiteks tuuletõmbe tõttu aknaklaasi purunemine või kogemata televiisorisse lennanud mänguasi. Paljude eri riskide vastu kaitsmiseks on mõistlik sõlmida koguriskikindlustus. Küsi endalt, mis võib kodus juhtuda, miks, millal ja mis on tagajärjed.

5. Milline omavastutus valida?

Mida kõrgem on omavastutus, seda väiksem on kindlustusmakse. Siinkohal peab hindama, kui suurt osa juhtuda võivast kahjust suudetakse oma vahenditega korvata. Mõistlik on arvestada leibkonna sissetulekut ja olemasolevaid sääste, et määrata just sinu perele sobilik omavastutuse summa. Mõnel juhul on ka omavastutus Salvas null eurot, näiteks välisukse või aknaklaasi purunemisel.

6. Kodukindlustuspoliis peaks vastama reaalsele olukorrale

Kui peale kodukindlustuslepingu sõlmimist hakkad ehitama või kui asjade väärtus muutub oluliselt, siis anna koduse vara summa muutmiseks teada ka kindlustusseltsile. Niiviisi saad olla kindel, et poliis vastab reaalsele olukorrale ja hüvitatud saavad ka uued esemed, mis lepingu sõlmimisel arvesse ei võetud.

Iga kodu on unikaalne, seega on täiesti mõistlik arutada oma vajadused läbi ka kindlustusspetsialistiga, et leida just sulle parim lahendus. Kodukindlustuse kohta saab täpsemalt uurida ja hinda kalkuleerida veebis www.salva24.ee/kodukindlustus_internetist, kus poliisi sõlmimine on kiire ja tavahinnast 10% soodsam.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee