Foto: Tiit Tamme
Siim Randla 4. november 2020 05:51
Justiitsministeerium ei toetanud Harju maakohtu palvet suurendada nende eelarvet 177 000 euroga juhuks, kui koroonaviirus peaks kaasa tooma piirangud ja kasutusele tuleks võtta Liivalaia tänava kohtusaalid.

Harju maakohus saatis suvel justiitsministeeriumile palve suurendada maakohtu eelarvet Tallinna kohtumajas asuvatest kohtusaalidest suuremate saalide kasutuselevõtuks juhul, kui Covid-19 viiruse suure leviku tõttu kehtestab valitsus uuesti kohustuslikud piirangud. Parimaks lahenduseks pidas maakohus Liivalaia 24 asuva endise kohtumaja kriminaalsaale, mille kasutuselevõtt nõuaks investeeringuid 177 000 euro ulatuses. Summale lisanduks ka üürikulu.

Nimelt on Lubja tn 4 majas küll mitmeid saale, aga neist enamus väiksed või keskmise suurusega saalid, mida ei saa kitsenduste tõttu vähegi suuremate istungite läbiviimiseks kasutada," märkis Harju maakohtu kohtudirektor Elari Udam ERRi teatel kirjas justiitsministeeriumile. Lubja tn 4 on kitsendatud tingimustes kasutamiseks sobivaid ruume kaks. Vajaduse saaks lahendatud, kui lisaks oleks kindlus veel kahe-kolme saali jagu.

Praegu justiitsministeerium kohtu ettepanekut ei toeta , kuna haiguse levik riigis ei ole põhjustanud täiendavate karmide meetmete rakendamist, märgib justiitsministeeriumi eelarve- ja strateegiatalituse juhataja Kairi Sirkel. Kui Covid-19 viiruse leviku tõttu olukord muutub ja kehtestatakse lisapiirangud, on justiitsministeerium nõus oma seisukoha üle vaatama.