Maailm

ÕL USAs | VALIMISPÄEV SAABUS: jaoskonna ette kogunenud Trumpi fännid loodavad üllatusvõitu, kuid kas see sel korral õnnestub? 

Greete Kõrvits, 3. november 2020 19:10
KES VÕIDAB? Kas arvamusküsitlused eksivad seegi kord, või otsustavad ameeriklased, et neljast aastast Trumpiga piisas küll.Foto: AFP/Scanpix
Valimisjaoskonna ehk kohaliku põhikooli tänavaäärset ala katab määratu hulk valimissilte. Ameeriklased nimetavad neid murusiltideks ja tavaliselt asetab oma poliitilist meelsust näidata soovija neid oma aiaesisele ehk ühe, äärmisel juhul kaks. Siin, kohe valimisjaoskonna kõrval, ei paista muru ise murusiltide alt kohati väljagi. Isegi klõpsitud foto (vt allpool) ei kanna edasi seda, milline sildimeri kuni tänava lõpuni paistab. Sest kuigi rahvusvaheline meedia räägib ikka USA presidendivalimistest, siis ameeriklased ei vali ju ainult presidenti, vaid ka kõikvõimalikke kohalikke ametnikke, senaatoreid, osariigi poliitikuid jne. Maakonna šerifist riigipeani välja. Kõik need tegelased on jaoskonna serva oma murusilte täis tuupinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee