Sisuturundus

Kino Kosmose toidutänav: uudsed maitsed, hubane atmosfäär ja tasuta parkimine! 

Kukumber OÜ, 6. november 2020 11:02
Jörgen demonstreerib toidukoha hitt-toite.Foto: Stanislav Moškov
Läheks kinno ning pärast seda võiks ühe korraliku õhtusöögi teha? Aga kuhu minna? Mis oleks mugavaim variant?

Sõbranna soovitab Tallinna keskmes asuvat Kosmost, kus paikneb tema sõnul ka üks väike toidutänav. Olen esiti imestunud – kas tõesti see koht tegutseb veel? Ja kas seal viimati polnud mitte üks tagasihoidlik kohvik? Läheme siiski uudistama.

Jätame auto Kosmose maja taha, kus on muide neli tundi tasuta parkimine. Selline mugavus on kinno või sööma minnes ülioluline – on ju Tallinna kesklinnas üldiselt parkimine üsna kulukas. Pärast õhtuse filmi vaatamist astume popcorni ja karastusjookide lettidest mööda ning jõuamegi väikesele toidutänavale.

Foto: Stanislav Moškov

Meile vaatab vastu üks viisakas ja hubane toidukoht, kus on rohkelt pehmeid istumisasemeid. Ruum on maitsekalt sisustatud ning taimi täis. Muide, igal laual seisab avokaadotaim! Kuna restorani toitudes kasutatakse üsna palju avokaadot, otsustasid asjaosalised proovida ka ise avokaadotaime üles kasvatada… Taimed on nüüd laual, kuid ilmselt vilju ei tasu neilt oodata – väidetavalt läheks selle jaoks sisetingimustes aega kümmekond aastat. Aga pole hullu, taim ise pakub juba silmailu.

Foto: Stanislav Moškov

Meid tervitavad sõbralikud töötajad. Kui kõigepealt potsatame laua taha istuma, siis õige kohe märkame teavet: teenindus toimub letist. Leti ees seistes uuringi seal askeldavalt näitsikult, mis ajast restoran avatud on. Tuleb välja, et tänavu märtsis sai Kosmose kinomaja uue hingamise, kui sinna kolis populaarne toidukoht Poke Bowl. Aga mitte ainult, sest nüüd on hoones ka Meze ja Jørgen Pitsa. Teisisõnu: pere, sõprade või kolleegidega saab minna ühte kohta sööma ning igaüks võib valida erinevat tüüpi roa. Enam ei ole vaja muretseda, kas igaüks ikka leiab menüüst sobiva ampsu.

Valikut on nii kergema kui rammusama toidu austajatele

Poke Bowli tegemistega olen juba varasemalt kursis – on ju nemad Hawaiilt pärit poke-kausside maaletoojad. Mäletan, et esimest korda poke-kaussi süües eeldasin, et kõht jääb kindlasti tühjaks. Et see pole üldse nii toekas lõuna. Aga eksisin, sest kõht sai täis ning veelgi enam, pärast polnud sees ebamugavat raskustunnet. Sellesama leti taga, kus ma seisan, valmibki üks korralik kauss. Ja seda muide uskumatult kiiresti, kõigest ühe-kahe minutiga. Niisiis on tegemist imehea toiduga, mida kiirel päeval kaasa haarata. Või siis, miks mitte, kinost tulles koju perele kaasa osta.

Meze temaatika on aga minu jaoks sootuks tundmatu – selgub, et ka nemad on Eesti turul pioneerid. Tegemist on Lähis-Ida ja Vahemere piirkonna toiduga, mille koostisest leiab regioonile omaseid juustusid, oliive, hummuseid, kebabi, falafele. Need kõik on pandud kokku üheks roaks. Kreekapärased suupisted, mida võiks kõrvutada tapase valikuga.

Foto: Stanislav Moškov

Pitsafännide rõõmuks on loodud Jørgen Pitsa. Muide, kõigi kolme koha üks eestvedajatest, Jörgen, on tihti ka ise köögis ning valmistab klientidele head-paremat. Kas tulemus saaks olla veel parem, kui retsepti looja isiklikult valmistab sulle toitu?

Jörgen on tulnud välja ka ühe eriti ainulaadse pitsavariandiga – ise on ta selle ristinud picoks. „Pitsa ja taco koos, see on pico,“ teatab rõõmsameelne Jörgen. „Küpsetame araabialeival tomatikastme ja sobivate lisanditega õhukese pitsa. Peale laotame värske salati ja sobiva kastme ning murrame neljaks. Tekib taco kujuline tasku, mida on mugav käest süüa, kui tahta kaasa haarata,“ lisab ta.

Foto: Stanislav Moškov

Pitsat pakkudes hoitakse veidi tervislikumat joont, pannes alati kaasa tasuta salati (valikus on 3 erinevat salatit). Seega, miks mitte sättida pitsalõigule salat ja ampsata midagi tunduvalt tervislikumat? Lisaks on valikus kolm erinevat pitsapõhja: hele juuretise põhi, rukkipõhi, gluteeni mitte sisaldav põhi.

Millised on siis Kosmose kinos asuva toidutänava parimad palad? Degusteerisime ning panime kirja, mis mõtted ja emotsioonid tekkisid.

Poke-kausid:

Lõhekauss ja Kanakauss

Tegemist on kahe Poke Bowli kõige enam ostetud toiduga. Inimesi võlub võrdväärselt nende kausside maitse, aga ka välimus. Kõikides kaussides on makrotoitained balansseeritud, palju vitamiine ja värskeid komponente. Kelle jaoks on silmadega söömine tähtis, neile sobib poke-kauss kui rusikas silmaauku.

Foto: Stanislav Moškov

Porgandilõhe kauss

Vaatamata sellele, et toidu nimes on „lõhe“, on tegemist siiski vegankausiga. Peale vaadates sellest muidugi aru ei saa, sest toit meelitab täpselt samamoodi nagu lõhe või kana.

Kuigi kausside peamised koostisosad on kindlaks määratud, saab soovi korral ka vahetusi teha. Näiteks kui ei taheta põhjana riisi, siis saab valida nachod, suvikõrvitsanuudlid või kinoa.

Pitsad:

Peekonipitsa

Üks rammusamaid pitsasid Jørgen Pitsa valikus – ideaalselt mehine amps, mis lööb silmad särama ka enamikel naistel. Aga ilmselt tuleb arvestada, et üht pitsat üksinda ära süüa ei jaksa. Või siis pigem ei tasu.

Foto: Stanislav Moškov

Tuunikalapitsa

Kas pitsapõhi peab olema alati määritud tomatikastmega? Ei! Näiteks seda tuunikalapitsat muudab mahlasemaks hoopis Caesari kaste. Ühelt poolt sulab pitsa suus hästi ja on mõnus suutäis, kuid teisalt midagi absoluutselt uut ja huvitavat.

Kaalulangetajate valikust:

Viimasel ajal on väga palju populaarsust kogunud Fitlapi kaalulangetuse programm. Meze ja Jørgen Pitsa valikust leiab mitmeid toite, mis on Fitlapi kaalulangetajale sobilikud ning heaks kiidetud. Oluline on, et iga selle märgistusega roog sisaldab täpselt 375 kcal.

Foto: Stanislav Moškov

Kanapico

Jörgeni loodud picod ei valmista pettumust, sest maitsevad imehästi ja mahlaselt. Kes soovib veidi tummisemat ampsu, kuid samas mitte toiduga liialdada, võikski valida pico. Kanapicot mekkides ei oleks küll aru saanud, et see sobib ka kaalujälgijatele!

Foto: Stanislav Moškov

Kebabikauss ja Halloumikauss

Kui võrrelda neid kausse ülejäänud Meze valikus olevatega, siis ei jää küll kuidagi muljet, et nendes on vähem kaloreid. See on ka positiivne, sest kõhu saab täis nii oma meelte kui ka kehaga. Kindlasti tuleb eraldi kiita kebabi ja halloumi juustu, mis on väga pehmed ning isuäratavad.

Külasta ka sina Kosmose kino ja sealset toidutänavat Tallinnas aadressil Pärnu maantee 45. Heida pilk Poke Bowli kodulehele SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee