Roman Kalasnikov kohtus.Foto: Erki Pärnaku
Toimetas Keit Paju 3. november 2020 14:35
Esmaspäeval mõistis Harju maakohus 17 aastaks vangi Roman Kalashnikovi, kes müüs Eestis fentanüüli.

Organiseeritud kuritegude büroo ametnikud pidasid mehe kinni eelmise aasta veebruaris. Mees tõi Eestisse fentanüüli, et seda siin edasi müüa. Kinnipidamisel leiti peidikutest 400 grammi karfentanüüli ja metadooni segu. "Tegemist on suure kogusega, millest oleks narkojoobe tekitanud 200 000 inimesele ehk pea poolele Tallinna linnale. Lisaks leiti mehe peidikutest veel teisi narkootilisi aineid," kirjutab keskkriminaalpolitsei Facebookis.

"Karfentanüül on äärmiselt kange narkootikum, mis on põhjustanud väga palju üledoose. See aine on mõeldud suurte loomade, näiteks elevantide uinutamiseks, mitte inimestele tarbimiseks. Iga väikseimgi eksimus doseerimisel võib maksta elu," nendib politsei.

Fentanüüli kättesaadavus tänavatel kuivas kokku pärast seda kui politsei pidas 2016. ja 2017. aastal kinni Juri Vorobei ja vennad Kärbergid, kes olid Eestis peamised fentanüüli levitajad ning avastati Harjumaal fentanüüli valmistamise labor.

"Peatselt vähenesid ka narkoüledoosid ja üledoosisurmad. Nõudlus kangete ainete järele aga ei kadunud ja nii üritasid mitmed kurjategijad veel fentanüüli turule tuua või hoopis ise valmistada. Töötame igapäevaselt selle nimel, et sellised katsed ei õnnestuks ja õnneotsijad hoopis tee vanglasse leiaksid. Eile Roman Kalashnikovile mõistetud vangistus on kinnitus sellest, et narkoäri ajada ei tasu," märgib politsei.