Eesti uudised

STOPP! Vaata, kui paljud peatasid maksed teise pensionisambasse (4)

Viljar Voog, 3. november 2020 11:19
Naised olid aktiivsemad pensionimaksetest loobujad.Foto: Julia Vakina
Teine pensionisammas on teisipäevase seisuga 761 670 eestimaalasel. Võimalust ajutiselt sinna maksed peatada kasutas oktoobris neist veidi üle ühe protsendi.

Riigikohus andis pensionireformile rohelise tule ja see tähendab, et uuest aastast saavad Eesti inimesed hakata esitama avaldusi teise sambasse kogunenud raha väljavõtmiseks. Summad peaksid nõnda käitujate pangakontodele jõudma septembris – mugavalt mõned kuud enne kohalikke valimisi, kritiseerivad opositsioonisaadikud.

Valitsusparteid aga ei oodanud riigikohtu otsuseni, et hakata praegust pensionisüsteemi lammutama. Vastu ekspertide soovitusi peatati koroonakriisis „raha kokku hoidmiseks“ riigipoolsed maksed teise sambasse. Lisaks said teise samba omanikud ka ise oktoobri jooksul esitada taotluse maksete peatamiseks, jättes nõnda palgast enda kätte kaks protsenti rohkem raha.

Kokku esitas maksete ajutiseks peatamiseks avalduse 9575 inimest, teatab pensionikeskus.

Riigipoolsed maksed teise sambasse on peatatud järgmise aasta augustini. Aastatel 2023–2024 kompenseerib riik teise sambasse jäänuile vahepealsed sissemaksed ja tootluse. Kokku tuleb selline lahendus maksumaksjale ilmselt kallim, kui olnuks maksete jätkamine ja sellele kuluva summa laenamine.

Samal teemal

21.10.2020
Kas pensionireform ajas pankade infoliinid punaseks? Tuntakse huvi, millal juba raha kätte saaks!
21.10.2020
Neivelt: 20 aastat tagasi loodud pensionireform oli suur ebaõnnestumine
21.10.2020
Riigikohus otsustas: teisest pensionisambast raha väljavõtmine on seaduslik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee