Foto: Teet Malsroos
Toimetas Madleen Vapper 1. november 2020 21:21
Transsoolisele vägistajale määrati eluaegne vangistus pärast seda, kui end naiseks pidav mees oli vangistatud naistevanglasse, kus ta ahistas mitut naist.

52aastane Karen White, kelle kohta öeldi, et ta kujutab endast ohtu naistele ja lastele, tunnistas naistevanglas naistele seksuaalset kallaletungi ja veel kahe naise vägistamist väljaspool vanglat, vahendab The Guardian.

Justiitsministeerium palus White'i naistevanglasse kolimise pärast vabandust, öeldes, et tema varasemat õigusrikkuvat ajalugu ei ole arvestatud.

Prokurör Chris Dunn kirjeldas White'i kui väidetavat transsoolist naist, kes on oma transsoolist isikut ära kasutanud kaitsetute isikutega kontakti võtmiseks ja kuritarvitamiseks.

White'il on pikk seksuaalvägivalla ajalugu. 1989. aastal, kui ta oli tuntud oma sünninimega Stephen Terence Wood, mõisteti ta süüdi sündsusetu kokkupuute eest, kui ta end laste mänguväljaku lähedal tahtlikult paljastas.

Kaksteist aastat hiljem ründas White üheksa ja 12aastast poissi sündsusetult. Ta vangistati 18 kuuks. 2003. aastal, mitte kaua pärast vanglast tulekut, vägistas ta oma sõbra rasedat naist.

White arreteeriti esmakordselt eelmise aasta augustis, kui ta ähvardas oma 66aastase naabri ära tappa ja pussitas teda korduvalt.