Sotsiaaldemokraatide juht Indrek SaarFoto: Teet Malsroos
Ohtuleht.ee 1. november 2020 17:44
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Indrek Saare sõnul võttis partei volikogu selge seisukoha toetada kahe täiskasvanud inimese õigust abielluda sõltumata nende soost.

Volikogu esimees Eiki Nestor ütles, et sotsiaaldemokraadid väärtustavad abieluvõrdsust. „Kuidas muidu selgitada mõistlike argumentidega kahele täiskasvanud inimesele, kes soovivad abielluda, et neil ei ole selleks õigus? Seda ei saa ju teha,“ ütles Nestor SDE pressiteate vahendusel.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu leidis, et arvestades abieluvõrdsuse teema olulisust ning toetust arvamusküsitlustes ning rahvaalgatusel, peab seaduseelnõu jõudma Riigikogu suurde saali.

Kui petitsiooni menetlev komisjon seaduseelnõud ei algata, teeb volikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonile ettepaneku esitada ise seaduseelnõu Riigikogule.

„Rõhutades abielu inimlikku sisu, toetavad sotsiaaldemokraadid iga inimese õigust abielluda armastatud inimesega ja pooldavad sellise sätte toomist ka perekonnaseadusse,“ võttis volikogu liige Marju Lauristin kokku koosolekul kõlanud arvamused.