Eesti uudised

Pankade nime all tegutsevad petised riisusid ohvritelt 290 000 eurot (1)

Kristjan Väli, 1. november 2020 19:19
290 000 EUROT EESTIMAALASTE RAHA: CERT-EE infoturbe ekspert Joosep Sander Juhanson ütleb, et nad on selle aasta kümne kuuga saanud võrreldes eelmise aasta sama ajaga neli korda rohkem teavitusi finantspettuste kohta. Õngitsuslehtede asjus saadavate teadete arv on võrreldes kahe aasta tagusega aga kahekordistunud.Foto: Robin Roots
Pankade nime all esinevad telefonipetised muutusid aktiivseks tänavu suvel. Nad on mõne kuu jooksul saanud ohvritelt kätte umbes 290 000 eurot. Investeerimispettustegi arv on ohtlikult lakke karanud. 

Petiste skeemid, kuidas ohvritelt raha kätte saada, on erinevad. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ütleb, et on kaks suuremat pankade nimel levivat kelmust: õngitsuskirjad ja telefonikõned. Kõnesid hakati saama juuli teises pooles. Need on venekeelsed. Helistaja tutvustab ennast panga töötajana, öeldes kõnesaajale, et seoses tema kontoga on avastatud kahtlased maksed. „Ta väidab, et makse on võimalik peatada – juhul kui inimene kinnitab telefoni teel oma kasutajatunnuse. Seejärel palutakse veel sellele Smart-ID või Mobiil-ID vahendusel anda kinnitus. Samuti on inimestel palutud telefonikõnes edastada oma pangakaardi number ja tagaküljel olev CVC-kood,“ räägib Tambre.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee