Eesti uudised

„Räägime asjast“ | Martin Helme: abielureferendum võiks toimuda 25. aprillil (10)

Toimetas Marvel Riik, 1. november 2020 11:40
EKRE esimees Martin Helme.Foto: Teet Malsroos
EKRE poliitsaates „Räägime asjast“ teatas erakonna esimees Martin Helme, et abielureferendum võiks toimuda järgmise aasta aprillikuu viimasel pühapäeval. Helme sõnul on 25. aprilli heaks kiitnud ka valimisteenistus, mis referendumit korraldab. Vastav eelnõu tuleb vastu võtta hiljemalt jaanuari lõpus, kuid koalitsioon tahab korraldusele heakskiitu juba novembris.

Helme selgitas, et riigikogus ei oota abielureferendumi pikk marineerimine, sest tegu on eelnõuga, mis vajab tavapärase kolme asemel kahte lugemist ehk heakskiitvat hääletust. Kui kõik läheb nii nagu EKRE tahab, siis novembrikuus saadakse parlamendis heakskiit abielureferendumi korraldamisele. Koalitsioon on juba suhtluses ka valimisteenistusega, mille ülesandeks on tagada referendumi toimumine. Helme sõnul on valimisteenistus andnud juba põhimõttelise heakskiidu aprillikuu viimasele pühapäevale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.11.2020
Kas abielureferendum võib tulla ilma e-hääletuseta?
04.11.2020
Ratas pakkus välja abielu rahvahääletuse küsimuse
01.11.2020
Sotsiaaldemokraadid otsustasid toetada samast soost inimeste õigust abielluda
29.10.2020
Kanada eestlane lükkas siseministeeriumi teenetemärgi tagasi: minu vaated ei luba seda minister Helme ja EKRE väljaütlemiste pärast vastu võtta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee