Eesti uudised

„Räägime asjast“ | Martin Helme: abielureferendum võiks toimuda 25. aprillil

Toimetas Marvel Riik, 1. november 2020 11:40

10 KOMMENTAARI

u
USKUMATU/ 1. november 2020 15:12
Ülemaailmne pandeemia kogub aina tuure, riigid lähevad järjest lukku, majandused on kollapsi äärel,........ Aga Eesti ainuke probleem tundub jätkuvalt olevat abielurferendum ning kogu see trall selle temaatika ümber??? Kas tõesti Eesti valitsusel millegi muu olulisemaga tegeleda pole vaja. Nädalast nädalasse käib üks trall pseudo teemal(vähemalt antud hetkel). Istuge maha ja vaadake peeglisse, seltsimehed/ härrad, aeg oleks mõistusele tulla......
t
tolvan/ 1. november 2020 15:57
Ise oled sa kollapsi äärel.
h
Helmel on õigus,/ 1. november 2020 13:05
Sest: Abielu on ametlikult sõlmitud leping ja avalikkuse teavitamine ainult omaenda kindla partneriga soojätkamise ja sellega kaasneva vastutuse kohta järglaste ees, teineteise aitamise ja teineteise eest vastutamise kohustuse võtmisest ning abielupoolte varaliste suhete reguleerimisest. Rõhk on "soojätkamisel" (mis määrab ka abielupoolte vastassoolisuse), kui abielu alustalal, muid suhteid saab äriliste- vm tsiviillepingutega reguleerida.
u
uku/ 1. november 2020 13:36
Kas üks mees ja viis naist võivad abielluda? Soo jätkamine on garanteeritud.
K
@uku/ 1. november 2020 13:44
Koraan lubas vanasti neli naist ja nõukogude võim andis ühe juurde. Nii et sõltub kultuurikeskkonnast. Aga selles kultuuris, kus on lubatud abielluda 4 naisega, visatakse omavahel abielluda soovivad mehed kõrgelt katuselt alla. Nii et mingi tasakaal peab olema. Samas mõnes väheses kohas võib üks naine endale mitu meest võtta.
i
Illar/ 1. november 2020 16:02
Koraan lubas aga eelduseks oli see et sa neid naisi jõuad ka üleval pidada. Kitsekarjused nägid sellest üldjuhul ainult und.
u
uku/ 1. november 2020 17:17
Seal kus homosid katuselt alla visatakse, on alkohol keelatud ja lastega abiellumine lubatud.
1
13,05/ 1. november 2020 17:43
Igaüks võib mingi definitsiooni välja mõelda, aga reaalsus on see, et paljud abielulised inimesed ei tahagi lapsi, samas on hullult palju lastega paare, kes pole omavahel abielus, mõni veel lausa eelmisest abielust lahutamata. Paljudel abielumeestel on vee kõrval lapsi, kellest saab oma pere teada notari juures, et koos ehitatud osaliselt ka võõrastele kuulub. Ja tead, mitte keegi pole neid vangi pannud. Järelikult sinu definitsioon ei päde. PS. Olen alati aimanud, et need tulihingelised "rahvuslased" salamahti imetlevad neid katuselt alla- ja kividega surnuks loopijaid.
S
@13,05/ 1. november 2020 19:27
Sa püüa lugemise kõrval loetavast aru saada ja ära lahmi teemast välja. Kui arvad, et ei päde, siis anna parem definitsioon. Sinu belletristiline ülevaade ei mõtesta abielu olemust lahti vaid plähmerdab niisama sinna-tänna nagu ka sotside Saare kõne täna.
l
lugeja/ 1. november 2020 12:49
Tehke ära,lõppeks siis ehk see suur kemplemine ära! Ka poleks vaja koolilastel nende kirjude lippudega ringi töllerdada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee