Poliitika

Urmas Reinsalu põhjendab, miks abielureferendumit on vaja: kes selle kui demokraatliku otsustamise meetodi üle ilgub, mõnitab oma rahvast

Toimetas Keit Paju, 31. oktoober 2020 14:21

11 KOMMENTAARI

ü
Ütled konservatiiv, mõtled rumal/ 4. november 2020 16:28
Rahvast mõnitab valitsejate võimuiha ja lausrumalus.
u
uku/ 1. november 2020 17:33
Reinsalu räägib referendumist. Koalitsioon on otsustanud, et tuleb küsitlus. Need on täiesti erinevad asjad nii tagajärgede kui kohustuste osas. Leppige omavahel kokku, mis tuleb ja mida küsitakse. Lasteaed ...
a
Ants/ 31. oktoober 2020 17:28
Kas selle intiimse teema ümber on ikka vaja laata korraldada. Prekonnaseaduse ja kooseluseadusega peaks olema asjad reguleeritud. Eraelu ei tohiks rahvahääletusega torkida.
u
Urmas/ 31. oktoober 2020 17:28
Millegipärast Šveitsi on küll keskmiselt iga kolme aasta tagant mõni kogu riigi elanikkonda mõjutav rahavhääletus. Ja kui rahvas on millegi vastu, siis ei hakata rahvahääletuse tulemusel vägisi läbisurumisega üldse punnitama. Miks meil nii olla ei võiks?
a
Ants/ 31. oktoober 2020 17:53
Rahvahääletus on kogu rahva otsus kõiki puudutavas küsimuses. Mitte, et üks osa (enamus) otsustab korraldada vähemuse elu.
u
Urmas/ 31. oktoober 2020 19:38
Loomulikult on rahvahääletus kõiki inimesi puudutavates küsimustes ja tulemuse % ongi näitaja, kes on millegi poolt või vastu? Ja Antsu arvates võib vähemus dikteerida, kuidas peab enamus vähemuse tahtmist mööda seadust muutma? Ants unustagu ära selline mõtteviis! Isegi korteriühistute koosolekul on ka rohkem demokraatiat kui vähemuste tahtmistes ümber korraldada EV seadusandlust ja Põhiseadust!
n
Näiteks?/ 1. november 2020 06:30
Kas hooldekodudes on mõtet ülal pidada vanureid, kelledest enam miskit kasu pole?
r
Rivo: Urmasele/ 1. november 2020 13:47
Pinnapealselt võib tõesti mõelda: Šveitsis on nii, olgu meil ka. Aga kui Te viitsiksite selle Šveitsi eeskujuks toomisega veidikenegi süvitsi minna, siis näeksite palju enamat. See tähendaks kopeerimist ka neis asjus, mis kardinaalselt erinevad? Oh ei, viige end kurssi ja mõistate paremini.
e
Ei saa aru/ 31. oktoober 2020 16:33
1.Põhiseadus tunneb mõistet „rahvahääletus“. Sõnu „referendum“ ja „rahvaküsitlus“ põhiseadusest ei leia. 2.U.Reinsalu räägib rahvaküsitlusest/referendumist. Ükski seadus üldrahvalikku küsitlust ette ei näe ja soovituslikku rahvahääletust põhiseadus ei luba – rahvahääletuse tulemus on riigile kohustuseks. Kui rahvaküsitluse all peetakse silmas avaliku arvamuse uuringut, tasuks Ülle Madise hinnangul nii uuring kui ka erapooletu küsimus tellida uuringurmalt. Ehk ka petitsioon.ee-lt. 3. Kes siis nüüd rahva üle ilgub?
a
ajurabandus/ 31. oktoober 2020 15:34
Kas selle jura rahalisest küljest ka keegi räägib/ kirjutab? Kuniks võib eeldada, et see jamps maksab milj/ paar, siis oleks see mõistlik läbi viia samas portaaalis petitsioon.ee ja lõpetada maksumaksja rahaga laamendamine.
õ
Õigereff/ 1. november 2020 06:28
Räägi/kirjuta parem siinsete võõrpankade väljaviidavatest summadest, millede päevalüps on isegi suurem!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee