Maailm

USA kõigi aegade rekord: ühe päeva jooksul tuvastati 100 000 uut koroonapositiivset 

Toimetas Keit Paju, 31. oktoober 2020 14:01
Foto: AFP/Scanpix
USAs tuvastati ööpäeva jooksul ligi 100 000 uue koroonaviirusega nakatunu, mis on riigis absoluutne rekord pandeemia algusest alates. Haiglad ei suuda enam koroonahaigete rohkusega toime tulla.

Neljapäeval registreeriti USAs üheksa miljoneis koroonaviirusega nakatuja, mis moodustab 3% elanikkonnast. Koroonaviiruse tagajärjel on Ameerikas surnud pea 230 000 inimest. USA on maailmas riik, kus on praeguseks tuvastatud enim koroonaga nakatunuid ning viiruse tagajärjel surnud inimesi.

USA purustas 100 000 nakatunuga ööpäevas ka globaalse rekordi – mitte üheski teises riigis maailmas ei ole seni ööpäevas nii palju haigeid tuvastatud. Varasemalt kuulus rekord Indiale, kus septembris tuvastati ühe ööpäeva jooksul 97 894 juhtumit.

Reedel tuvastati rekordarv koroonajuhtumeid 12 USA osariigis. Haiglaravil viibivate koroonapatsientide arv on sel kuul tõusnud üle 50 protsendi – haiglas viibib ligi 46 000 inimest.

Presidendivalimised USAs on vaid mõne päeva kaugusel ning karm statistika on tugevaks kontrastiks president Donald Trumpi sõnumitele, kes jätkab koroonaviiruse reaalsuse eitamist: ta ütles neljapäeval, et koroonasurmad on USAs peaaegu olematud ning pandeemia on lõpusirgel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee