Eesti teadlaste sõnul levitab raamat "Koroona valehäire" pseudoteaduslikku desinformatsiooni, mis võib tervisekriisi keskel ohtlikuks osutuda.Foto: Erik Abner
Keit Paju 31. oktoober 2020 12:27
Eesti suuremates raamatukettides on müügil kirjastuse Reval-Buch poolt publitseeritud raamat “Koroona valehäire”, mis Eesti teadlaste sõnul kubiseb faktivigadest ning levitab ohtlikke pseudeoteaduslikke vandenõuteeoriaid. 

Tartu Ülikooli molekulaarbioloogia, biomeditsiini ja geneetika teadur Erik Abner tegi sotsiaalemeediasse postituse, kus palub Eesti kaht suurimat raamatuketti, Apollot ja Rahva Raamatut, et nad lõpetaksid ohtlike pseudoteaduslike vandenõuteooriate levitamise.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (4)

Andres 1. november 2020 12:04
Põhiseaduse järgi on sõnavabadus ja tsensuuri ei ole. "Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil." Aga küll üritatakse siit- ja sealtpoolt keelata ühe või teise sõnumi levikut. Koroonapandeemia eitamine on muidugi jama, aga teadlased, targad inimesed, äkki leiutate ka viisi, kuidas inimesi teid uskuma panna? Te ei saa ju lihtsalt sundida kedagi ennast uskuma.
Oswald 1. november 2020 06:43
Arvan, et see libateaduslik raamat läheb lugejaile peale küll sest igasugused nõiaraamatud ning šamaanilood on olnud üsnagi populaarsed. Inimesed on koolis küll käinud aga õppinud pole midagi, sellest siis ka libateadustelembus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS