Maailm

Suurbritannia võib järgmisest nädalast üleriigilisse karantiini jääda 

Toimetas Keit Paju, 31. oktoober 2020 10:35
Foto: PA/ Scanpix
Suurbritannia peaminister Boris Johnson kaalub üleriigilise karantiini väljakuulutamist, kuna haiglad üle riigi ei suuda enam patsientide rohkusega toime tulla. Johnson avaldab lootust, et piiranguid saab enne jõule siiski vähendada.

Uus “püsi kodus” käsk võidakse välja kuulutada esmaspäeval. Johnson kohtus oma vanemkolleegidega reedel, et piirangute karmistamist arutada, kuna riigis on koroonaviirusesse nakatumise statistika murettekitav.

Suurbritannia kooronaviiruse leviku statistika on murettekitav: levik on tõusutrendis ning viirusesse surejate arv võib osutuda palju kõrgemaks kui viiruse esimese laine ajal, kui meetmeid ei karmistata. Kevadel, pandeemia kõrgpunktis, suri Suurbritannias koroonasse pea 1000 inimest päevas. Ennustuste põhjal võib Ühendkuningriigis, kui karmimaid piiranguid ei kehtestata, suremus kerkida ligi 4000 inimeseni päevas.

30. oktoobri seisuga avastati koroonaviirus ühes ööpäevas 24 405 inimesel, viiruse tagajärjel suri 274 inimest. Kokku on Ühendkuningriigis koroonaviiruse tõttu surnud 46 229 inimest.

Samal teemal

17.09.2020
Suurbritannia töötab välja koroonatesti, mis annaks tulemused vaid 15 minutiga