Poliitika

Õiguskantsleri miniloeng: mis on rahvahääletus ja mida selle tulemus tähendab

Rainer Kerge, 1. november 2020 12:11

7 KOMMENTAARI

t
to uku/ 1. november 2020 14:30
Teab EKRE ja teab ka rahvas,et samasoolised inimesed sugu ei jätka. On aga teatud seltskond ,,haigeid,, kes nõuavad samasooliste abielusid ja muid mõtetuid õigusi! Seepärast küsitlus-referendum,et sellega tõestada rahva õigeid arvamusi!
u
uku/ 1. november 2020 15:12
No siis teistmoodi peast lihtsad vormistagu oma küsimused selliselt, et oleks ka juristidel üheselt arusaadav, mida küsitakse. Ja ei maksa hämada, kas on küsitlus või referendum. Kui referendum ei anna korraldajale valitsusele meelepäraseid tulemusi, siis astub valitsus automaatselt tagasi. Kui küsitlus annab mingid suunised, siis see ei kohusta mitte millekski. Riigi valitsus laveerib kahe mõiste vahel ja loodab meelepärase tulemi enda kasuks pöörata ja samas mitte riski võtta tagasi astumisega. Jama ju.
r
rahvahääletus on rahva arvamuse küsimine selle kohta, kas ka homod hakkavad omavahel sugu jätkama./ 1. november 2020 12:51
Sest: Abielu on ametlikult sõlmitud leping ja avalikkuse teavitamine ainult omaenda kindla partneriga soojätkamise ja sellega kaasneva vastutuse kohta järglaste ees, teineteise aitamise ja teineteise eest vastutamise kohustuse võtmisest ning abielupoolte varaliste suhete reguleerimisest. Rõhk on "soojätkamisel" (mis määrab ka abielupoolte vastassoolisuse), kui abielu alustalal, muid suhteid saab äriliste- vm tsiviillepingutega reguleerida.
u
uku/ 1. november 2020 13:56
Anatoomiast on teada, et samasoolised inimesed sugu ei jätka. Kas selleks on vaja teha küsitlus? Kas ekre arvab, et rahvas pole koolis käinud?
S
@uku/ 1. november 2020 14:15
Sul on õigus, et samasoolised sugu ei jätka. Järelikult nad ei abiellu ka, kuigi koos võivad elada ja varalisi suhteid omada. Küsitlust on vaja selleks, et ka need, kes peast lihtsad ja vastupidist arvavad, sellest aru saaksid - abielu välistab samasoolisuse.
u
uku/ 1. november 2020 15:22
To @uku: Su järeldus on vale. Anatoomiast tulenev looduslik ilming ei määra riigis kehtivat seadust. Seadust teevad inimesed oma suva järgi. Muideks siin on riigid, kus samasooliste abielu on legaalne: Argentina, Austraalia, Austria, Belgia, Brasiilia, Kanada, Kolumbia, Costa Rica, Taani, Ecuador, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Island, Iirimaa, Luxemburg, Malta, Mehhiko, Holland, Uus-Meremaa, Norra, Portugal, Lõuna-Aafrika, Hispaania, Rootsi, Taiwan, Suurbritannia, USA, Uruguai.
j
@uku/ 1. november 2020 16:24
ja mida su loetelu näitab? Reas riikides on samasooliste seksuaalsuhted karistatavad. Reas riikides on neegrite rassism valgete vastu legaalne. Reas riikides on narkootikumid legaalsed. Reas riikides on lapsabielud legaalsed. jne. Sinu loetelu näitab ainult seda, et neis riikides on abielu institutsioon samastatud mingit sorti võlaõigusliku lepinguga, mis pole pooltele isegi mitte siduv täies ulatuses ja väljub täiel määral abielumõiste tähendusest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee