Eesti uudised

TV3 VIDEO | Tormis katuse kaotanud kortermaja läheb lammutamisele (2)

Toimetas Annika Erg, 30. oktoober 2020 19:41
Maja läheb lammutamiseleFoto: TV3
Lihulas üle poole aasta katuseta olnud kaheteistkümne korteriga maja on tänaseks muutunud elamiskõlbmatuks ja läheb lammutamisele.

Torm viis katuse 2. aprillil, vahendas "Seitsmesed uudised". Majal kindlustust polnud ja lahendust ka ei leitud. Majas elanud kümme peret läksid sinna, kuhu said - tuttavate juurde, hooldekodusse. Kel võimalus, soetas uue korteri. Peagi tuli koroonaaeg.

"Uue katuse ehitamine maksaks 30 000 kuni 40 000 eurot. Küttesüsteemid tuleks uuesti üle vaadata, ka korstnad. Ehitada uued küttekehad või alternatiivina liituda Lihula keskküttevõrguga. Lisaks elektritööd," loetles Lääneranna valla haldur Aare Lauren. See kõik tähendanuks umbes saja tuhande euro suurust investeeringut.

Elanikud hääletasid ja otsustasid, et sellist investeeringut siiski tegema ei hakata. Maja ongi nüüdseks seisnud pea pool aastat, vihmale ja tuulele valla, osades korterites veel asjadki sees.

Üks, kes oli sunnitud uue korteri ostma, on proua Ilmi, kes aga valla pakutud abist suurt ei arva.

"Minu käest ei ole keegi küsinud, kuhu ma lähen või mida ma teen," sõnas Ilmi. "Mul oli korter kindlustatud, sealt ma sain natuke raha. Siis lapsed panid mulle arvele nii palju, kui igaüks suutis. Ja siis mul oli korjatud pensionist," seletas naine, kuidas ta endale uue elukoha soetas.