Malaisia edise peaminisri Mahathir Mohamadi arvates on moslemitel õigus prantslasi karistada. Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 30. oktoober 2020 14:31
Kahel ametiajal Malaisia valitsust juhtinud Mahathir Mohamad teatas neljapäeval Twitteris, et moslemitel on õigus olla vihane, sest prantslased on ajaloo jooksul tapnud miljoneid inimesi, kellest paljud olid moslemid. 

Vahetult pärast Nice'is toimunud terrorirünnakut postitas Mohamad Twitterisse mitmeid seisukohti, kus kritiseeris tugevalt Prantsusmaad. „Kuna te olete süüdistanud ühe vihase inimese tegude tõttu kõiki moslemeid ja moslemi religiooni, on moslemitel õigus prantslasi karistada. Boikott ei kompenseeri kõigi nende aastate jooksul prantslaste korraldatud väärtegusid,“ säutsus Mohamad. 

Ta ütles sotsiaalmeedia vahendusel ka otse välja, et moslemitel on õigus olla vihane ja tappa minevikus toimunud veresaunade tõttu miljoneid prantslasi. Kõnealune postitus on praeguseks Twitterist eemaldatud, ent jälgijad jõudsid sellest muidugi kuvatõmmise teha.

Endine peaminister võttis otseselt sihtmärgiks ka Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni, keda Mohamad nimetas „väga primitiivseks“. „Macron ei näita välja, et on tsiviliseeritud. Ta on väga primitiivne, süüdistades islamiusku ja moslemeid solvanguid pildunud kooliõpetaja tapmises. See pole kooskõlas islami õpetustega,“ teatas Mohamad.

Mohamad oli esimesel ametiajal Malaisia peaministriks 1981. aastast 2003. aastani. Tema teine ametiaeg oli märgatavalt lühem ja see kestis 2018. aasta maist 2020. aasta veebruarini. Ajakiri Swarajya kirjutab, et ta on ka varem jäänud silma vastuoluliste sõnavõttudega. Näiteks nimetas ta mullu sügisel Indiat „sissetungijaks ja okupandiks“. Vastusena alustas India Malaisia majanduslikku boikoteerimist, mis põhjustas väiksemas Aasia riigis tõsiseid probleeme.