Eesti uudised

Eesti üks esimiljonäre kolis kodumaale ja avab Jõhvis maailmatasemel tehnoloogiakooli (1)

Ärileht.ee, 30. oktoober 2020 07:36
Taavet Hinrikus Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Viie miljardi dollarise väärtusega „ükssarviku” TransferWise’i asutaja Taavet Hinrikus elab nüüd aasta Londoni asemel Eestis ja plaanib selle aja sees avada Jõhvis tehnoloogiakooli, kus hakkaks plaani järgi igal aastal saama maailmatasemel IT-haridust 200 õpilast.

Hinrikust koos TransferWise’i teise asutaja Kristo Käärmanniga on juba mitmendat aastat tituleeritud Eesti rikkamateks inimesteks, kuid äri kõrval on Hinrikuse südameasjaks juba aastaid olnud Eesti (tehnoloogia)hariduse edendamine. „Liiga palju on nii Eestis kui ka maailmas endiselt tuima treenimist-tuupimist, inimesed läbivad kooli nagu vabrikus konveieril,” leiab Hinrikus ja lisab, et inimesi peaks hoopis õpetama ise mõtlema.

Samal teemal

Hinrikuse ja veel kümmekonna inimese koostöös rajatavas koolis oleks tavapärasest erinevalt õpilastel kaheaastase õppeperioodi ajal ka tasuta elukoht õpilaskodus, koolis ei ole ühtegi õpetajat ja kogu programmi omandatakse arvutis eri tasemete läbimise kaudu. Järgmisel sügisel avatavasse kooli pääsemiseks pole otseselt muid akadeemilisi tingimusi kui põhihariduse olemasolu, aga kõik soovijad peavad kõigepealt läbima intensiivse proovikuu (n-ö swimming pool’i ehk basseini), mille põhjal valitakse õppima pääsejad.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee