ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Kas lehepuhur ajab ainult lehed laiali või on sellest kasu ka? (1)

Gitta Riener | Video: Tiina Kõrtsini, 30. oktoober 2020 17:46
Foto: Tiina Kõrtsini
"Mulle meeldib rehitsemine ja ei meeldi looduse reostamine. Miks neid lehti peab üldse nii palju ära koristama? Aga ma arvan, et haljasalad – seal võiks üldse lehti purustada näiteks," räägib lastega jalutav naine, et eelistab lehtede riisumist puhurile.

Tallinna Kommunaalteenused OÜ juhatuse liige Olav Saar tõdeb, et langenud puulehed saaks koristatud ka lehepuhurita, aga see nõuaks oluliselt suuremat inimressurssi. Saare sõnul on lehepuhurid asjakohased eelkõige parkides lehtede koristamisel. "Lehepuhur on väga efektiivne suurte pindade puhul, käsitsi riisumine aga väiksemate pindade puhul," räägib Saar.

Saare sõnul viidi läbi uuring puhurite müra kohta. "Kümnest korteriühistust neli ütles, et müra häirib. Kuuele ei olnud see probleem," selgitab Saar.

Vanem naine, kes luuaga lehti kokku pühib, tõdeb, et temal oleks lehepuhuriga kergem töötada. "Kõik sõltub peremehest, kui ta ostab, siis ma töötan sellega," sõnab naine.

Lehti kokku riisuv vanem härra räägib, et käsitsi lehtede riisumine hea ei ole, aga see on sügisel paratamatu. Lehepuhuriga töötamisest arvab mees, et see puhub lehed laiali ja eriti neid kokku ei saa. Selleks, et puhuri müra ei segaks teisi inimesi, tuleks tema arvates puhuriga tööd teha päeval, mitte varahommikul.

Anna teada, mida sina lehepuhuriga lehtede kokkuajamisest arvad?

Samal teemal

27.09.2020
KAS TÕESTI? Lehepuhurit võib kasutada ka täiesti mõistlikul viisil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee