Eesti uudised

Viru vanglas on koroonaviirus diagnoositud 55 kinnipeetaval 

Ohtuleht.ee, 29. oktoober 2020 22:15
Viru vangla Foto: Martin Ahven
Eile Viru vangla vangidelt võetud proovidest leiti tänaseks 24 viirusega nakatunut, kokku on seega 55 nakatunut.

27. oktoobril leiti esmakordselt koroonaviirus viielt Viru vangla vangilt, eile tuvastati koroonaviirus 26 vangil, edastas vanglate pressiesindaja. Kokku on seega analüüsitud 390 Viru vangla vangi proovist osutunud positiivseks 55 juhtu. Tänase päevaga võeti testid kõigilt vangidelt, kellelt seda eelnevalt võetud ei olnud. Proovide vastused annab terviseameti labor hiljemalt homme. 

Samal teemal

"Selliseid abinõusid nagu kevadel me vanglas sel korral kasutusele ei võta. Sealhulgas ei hoia me ametnikke mitmepäevaste vahetustega vanglas tööl," sõnas pressiesindaja. 

Kui kevadel olid teadlastel olemas üksnes väga esialgsed Hiina andmetel põhinevad uurimistulemused, siis praegu on andmeid rohkem. Uuemate järelduste põhjal ei peeta enam kriitiliseks riskirühmaks HIV-positiivseid ja C-hepatiidi põdejaid, keda on vanglates palju. 

"Praegu keskendume kevadega võrreldes eelkõige oluliselt väiksemaks hinnatud riskirühma kaitsmisele, kes põeb südame-veresoonkonna haigusi, aktiivravi faasis onkoloogilisi haigusi, raskeid neeruhaigusi ja muid haigusi, mille korral arstiteadus inimesi viirusest tõsiselt ohustatuks peab."

Positiivse testitulemuse andnud vangid on eraldatud teistest vangidest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee