Eesti uudised

VIDEO | Allar Jõks rahvaküsitlusest: need küsimused on keerulisemad kui „Eesti mängus“ (1)

Toimetas Annika Erg, 29. oktoober 2020 21:05
Allar JõksFoto: Martin Ahven
Abieluteemalisele rahvaküsitlusele esitatud küsimuste variandid „Kas Eesti Vabariik tunnustab abielu üksnes mehe ja naise vahelise liiduna?“ või „Kas Eesti Vabariigis kehtib abielu üksnes mehe ja naise vahelise liiduna?“ on põhiseaduse vastased, ütles endine õiguskantsler Allar Jõks.

Allar Jõks selgitas „Ringvaates“, et osad inimesed võivad jääda niisugustele küsimustele vastamisega hätta, vahendas ERRi uudisteportaal.

„Sellepärast, et see küsimus küsib seda, mis hetkel Eestis toimub, milline on Eestis õiguslik olukord - kas Eesti Vabariik tunnustab või ei tunnusta. Selleks peab teadma riigikohtu praktikat, selleks peab teadma perekonnaseadust. Aga sellele küsimusele ei ole võimalik vastata kas „jah“ või „ei“, sest Eestis kehtiv perekonnaseadus ütleb, et abielu on mehe ja naise vaheline liit, aga rahvusvahelistest lepingutest, Euroopa Liidu õigusest tulenevalt riigikohus on tunnustanud ja ka rahvusvahelise eraõiguse seadus näeb ette, et teises riigis sõlmitud samasooliste abielu tuleb Eestis tunnustada,“ rääkis Jõks.

Vaata pikemalt „Ringvaate“ videost!

Samal teemal

29.09.2020
Läti seim keeldus seadustamast samasooliste paaride kooselu
29.09.2020
Juhtkiri | EKRE ja Isamaa töövõit sooneutraalse abielu seadustamisel
28.09.2020
Referendumiaegne Eesti suursaadik Iirimaal: geiabielusid pooldasid kõik erakonnad ja vastastel polnud selgeid argumente
26.09.2020
EESTI KUULUB EUROOPASSE?! Varasemad idabloki riigid kardavad ühiselt homosid