Seisukoht

Seisukoht | Time to say goodbye, Trump!* 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 29. oktoober 2020 19:42
Enamiku küsitluste tulemused ennustavad, et demokraatide kandidaat Joe Biden peaks vabariiklaste kandidaadi Trumpi teisipäeval seljatama.Foto: Andres Varustin
Kogu maailm jälgib hinge kinni pidades, milliseks kujunevad tuleval teisipäeval toimuvad USA presidendivalimised.

Maailma mõjukaimast riigijuhist sõltub lihtsalt nii palju, alates rahvusvahelistest suhetest kuni maailma ökoloogilise tulevikuni välja.

Samal teemal

Populist Donald Trump on muutnud maailma. Välispoliitiliselt on ta käitunud ettearvamatult. USA on tema valitsemisajal lahkunud näiteks Iraani tuumaleppest. Samal ajal kui teadlased üle maailma hoiatavad kliimakatastroofi eest, on kliimasoojenemist eitava Trumpi juhitud USA astunud välja ka kliimasaaste vähendamiseks sõlmitud Pariisi kliimaleppest. 

Enamiku küsitluste tulemused ennustavad, et demokraatide kandidaat Joe Biden peaks vabariiklaste kandidaadi Trumpi teisipäeval seljatama. See oleks suur võit kogu demokraatlikule maailmale. Aga ka eelmiste valimiste eel ei ennustanud küsitlused Trumpile võitu... 

Kuigi paljudele ei pruugi Trump meeldida, tuli kogu maailmal ja ka Eesti välispoliitika tegijatel hakkama saada ja tulemuslikult asju ajada ka tema administratsiooniga. Ning sellega tuldi üksjagu edukalt toime: USA jäi ka Trumpi ajal Eesti välispoliitiliseks suurimaks liitlaseks ja partneriks. Nüüd, kus presidendiks võib saada aga Balti riikide suur sõber Biden, võime end julgeolekuliselt peagi turvalisemalt tunda. 

* Andrea Bocelli ja Sarah Brightmani duett „Time to Say Goodbye“ („Aeg hüvasti jätta“) kõlas Donald Trumpi valimisüritusel Michiganis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee