Eesti uudised

Talunikud kartulipõllul iseteenindust ei paku 

Asso Ladva, 29. oktoober 2020 20:30
TURULT SAAB LIHTSAMALT: Põllu peal askeldamine läheb kallimaks kui kartuli ost turumüüjalt.Foto: Aldo Luud
Kui tööjõupiirangute pärast hätta jäänud maasikakasvatajad kutsusid inimesi põllule ise marju korjama, siis kartulisaagi maasse kündmisega ähvardajad sama võimalust ei paku.

„Ma ei ole küll kuulnud, et keegi oleks kartuli põllult koristamata jätnud ja kutsuks nüüd inimesi korjama. Ega keegi vist ei tuleks ka – turul maksab kartulikilo 40 senti ja kui hulgi osta, saab veel odavamalt,“ ütleb Jaan Sõrra, kes on aastaid Tartu põllumeeste tegemisi koordineerinud.

Enam-vähem sama juttu räägivad ka teised põllumajandusorganisatsioonide esindajad ning olulisemad kartulikasvatajad. Näiteks Eesti aiandusliidu juht Raimond Strastin ütleb, et tema pole sarnastest kartulikorjamise talgutest kuulnud. Küll aga teab ta, et nii mitmedki suured kartulikasvatajad lubavad inimestel teha järelkorjet.

Janek Lass Viljandimaal tegutsevast Koorti Kartulist ütleb, et koristamata kartulipõld on nigela hinnaga aastal loomulik. Kui põllul on veel viletsama kvaliteediga kartul, siis ei ole põllumehel mingit mõtet oma kahjumit veel suuremaks ajada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee