Seisukoht

Seisukoht | Turvaline koroonakardin abordikeelu ees 

Geidi Raud, vanemtoimetaja, 1. november 2020 17:16
Poolas käivad protestid põhiseaduskohtu otsuse vastu, mille järgi ei ole naisel õigus isegi siis aborti teha, kui loode on väärarenenud. Selle kõrval, et poliitiku pikk ja kõver nina on pugenud kodanike sängi ja veel hullem, otsapidi naiste emakasse, on veel kohutavam, et poliitik käsib seda veel ka vaikides kannatada.

Nimelt kutsus Poola konservatiivist peaminister Mateusz Morawiecki inimesi abordi keelustamise asjus mitte oma meelsust näitama, tuues põhjenduseks loomulikult koroonaviiruse. Jah, Poolas on alates kevadest registreeritud 299 049 koroonaviiruse juhtu. Aga riigi rahvaarv on 37,8 miljonit. 

Riigijuhtide jaoks, kes tahavad läbi suruda oma hinge tumedamaid soove, on praegu elu parim aeg – kõik keelud ja käsud saab peita mugavalt ülemaailmse epideemia taha. „Naised, sünnitage siia maailma väärarenenud lapsi ja pühendage terve ülejäänud elu nende hooldamisele. Ja ärge tulge tänavatele, et oma arvamust avaldada – saate koroona! Kuidas te ei mõista, et köha, nohu ja palavik on palju hullemad kui väärarenenud lapse ilmaletoomine!“ 

Ja selline olukord, kus paremäärmuslikud poliitikud langetavad koroonakardina varjus nõdrameelseid otsuseid, ei valitse ainult Poolas, vaid sirutab vaikselt tiibu ka meie kodumaal. Kodanikuvalvsus on praegu olulisem kui kunagi varem. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee