Eesti uudised

"On suur vahe, kas kellegi kohta ütleb midagi tunnustavat ülikooli rektor või naabrimees."

Meediauurija: ERRil on usaldusväärsus, mida EKRE kanalitel pole (15)

Priit Pärnapuu, 30. oktoober 2020 12:56
Eesti vabariigi 101. aastapäeva kontsertaktus ülikooli aulas 2019. aastal. Ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts sai Tartu ülikooli aumärgi. "Piltlikult öeldes on suur vahe, kas kellegi kohta ütleb midagi tunnustavat ülikooli rektor või naabrimees," selgitas Kõuts, miks poliitikud võitlevad sellepärast, kas ja kuidas Eesti rahvusringhääling neid kajastab.Foto: SILLE ANNUK / EESTI MEEDIA
Eesti rahvusringhäälingu nõukogu saab uue liikme Anti Poolametsa näol. EKRE ridadesse kuuluv Poolamets kahtlustab, et ERR on liberalismi poole tugevalt kaldu. Õhtuleht uuris Tartu ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsendilt Ragne Kõutsilt, mida üldse tähendab ajakirjanduse puhul tasakaalustatus ja milline pilt avaldub seni tehtud uuringutest.

See, et meedias saavad ühed ühiskonna liikmed rohkem sõna kui teised, on Kõutsi sõnul igati mõistetav ja õigustatud. "Kui kogukonnas tegutseb aktivist, kes korraldab kogukonna liikmetele ühisüritusi, siis rohkem on rääkida sellest aktivistist kui kogukonna mitteaktiivsetest inimestest," selgitas Kõuts, kuidas päriselu on igas mõttes tasakaalust väljas ja seetõttu on ka paratamatu, et meedia kajastab ühiskonnaliikmeid erineval määral ja viisil. "Ajakirjanduse ülesanne ongi anda võimalikult tegelikkuselähedane pilt tõsielus toimuvatest sündmustest. See tähendab, et kajastada neid, kes tegelikkuses teevad rohkem ja mitte tuua sinna kunstlikult kõrvale ka kõiki neid teisi, kes midagi ei tee ja millestki ei huvitu."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.10.2020
Maarjamäele plaanitud jalgpallihalli asemele tuleb büroohoone
28.10.2020
KÄTTEMAKS? EKRE tahab ERR-i uue telemaja ehitusrahast ilma jätta
27.10.2020
EKRE esitab ERR-i nõukogu liikme kandidaadiks Anti Poolametsa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee