Verine intsidnt toimus Nice'i Notre-Dame'i basiilikas.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 29. oktoober 2020 12:20
Prantsusmaa linnas Nice'is sai kohaliku politsei teatel noarünnakus surma kolm inimest, teatab BBC. Ametivõimude sõnul viitab kõik terrorirünnakule. Veretöö oli julm – väidetavalt raius ründaja ühel naisel pea maha.

Intsident toimus Nice'is asuvas Notre-Dame'i basiilikas. Politsei teatas, et ühel naisel oli rünnakus pea maha raiutud. Nice'i linnapea Christian Estrosi sõnul oli tegu „islamofašismiga“.

Euronewsi teatel surid kaks rünnaku ohvrit – eakas naine ja mees – kirikus. Kolmandal ohvril õnnestus haavatuna basiilikast lahkuda ja lähedalasuvasse baari varjuda, ent tema vigastused olid liiga tõsised ja ta suri. Üks hukkunutest oli teatavasti pühakoja majahoidja. Kolme hukkunu kõrval sai rünnakus vigastada veel mitu inimest.

Estrosi ütles ajakirjanikele, et kahtlusalune kordas lõputult kurikuulsat fraasi „Allahu Akbar“, kui ta sündmuskohal vahetult pärast rünnakut kinni võeti. Teadaolevalt avas politsei terroristi suunas tule ja too sai tabamuse. Viimastel andmetel jäi kahtlusalune ellu ja ta toimetati haiglasse.

„On juba küllalt! Nüüd on Prantsusmaal aeg vabastada end rahuseadustest, et islamofašism meie territorriumilt lõplikult minema pühkida,“ sõnas Estrosi. Islamofašism kirjeldab moslemiusuliste korraldatud terroriakte ja see termin tuleneb Lähis-Ida islami ja natsismi kooslusest.

Siseminister kutsus inimesi üles sündmuspaika ümbritsevat piirkonda vältima ja kinnitas, et kutsub Pariisis kokku erakorralise kriisikoosoleku. Prantsuse terrorismivastased organid algatasid mõrvajuurdluse. Usutakse, et ründaja tegutses üksinda, mistõttu ei hakka politsei ilmselt terroristi kaasosalisi otsima.

Neljapäeva hommikul toimus veel kaks rünnakut – Prantsusmaal ja Saudi Araabias. Avignoni lähedal lasi politseinikud maha mehe, kes neid püstoliga ähvardas. Saudi Araabias Jedahhi linnas asuva Prantsuse saatkonna ees rünnati valvetöötajat. Ründaja tabati ja valvur toimetati haiglasse.