Maailm

Referendumiaegne Eesti suursaadik Iirimaal: geiabielusid pooldasid kõik erakonnad ja vastastel polnud selgeid argumente (7)

Aare Kartau, 28. oktoober 2020 14:27
Tänavakunstnik Dublini kesklinnas 2015. aasta mais. Seadusemuudatus oli toetajatele tunduvalt olulisem kui selle vastastele.Foto: Reuters/Scanpix
Sügavalt katoliiklik Iirimaa tegi 2015. aastal ajalugu, saades maailmas esimeseks riigiks, kus muudeti rahvahääletuse abil seaduslikuks samast soost paaride abielud. Toonane Eesti suursaadik Iirimaal Kristi Karelsohn tõdes, et referendumi tulemus polnud üllatav – sellele aitas kaasa kõigi parlamendierakondade toetus ja muudatuse pooldajate aktiivsus.

Aastatel 2014-2018 Iirimaal Eesti suursaadikuna tegutsenud Kristi Karelsohni sõnul ei muutunud geiabielude teema Iirimaal aktuaalseks ootamatult, kuna samasoolistel partneritel oli võimalus olnud oma kooselu registreerida juba 2010. aastast. Diplomaat nentis, et Iiri põhiseadus ei oleks ka enne 2015. aasta referendumit otseselt keelanud geiabielude seadustamist, sest selles ei määratletud abielu ainult mehe ja naise vahelise liiduna – varem ütles põhiseadus, et „abielu on liit kahe inimese vahel“, muudatusega lisati lihtsalt täiendus „sõltumata nende soost“.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee