Eesti uudised

ÕL VIDEO | Lasnamäe vanad kolekioskid kaovad minevikku 

Toimetas Gitta Riener | Video: Erki Pärnaku, Gitta Riener, 28. oktoober 2020, 14:46
Foto: Erki Pärnaku
"Meie plaan on lähima pooleteise aastaga kõik need vanad metallist ja linnaruumi risustavad kioskid, mis on ühtlasi ka bussiootekojad, asendada kas uute müügipaviljonide või uute bussiootekodadega või mõlemaga," räägib Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Katleri peatuse kioskimüüja Niina sõnul ootab ta väga uut müügipaviljoni, kuna ta töötab ehitises, mis on kakskümmend viis aastat vana. 

Bussi ootava mehe sõnul on praegune kiosk tõesti kohutav. 

Linnaosavanem tõdeb, et kioskite likvideerimisel on kaks põhjust. "Esiteks, me teame, et sellised vanad paviljonid mõjutavad halvasti erinevate piirkondade inimeste turvatunnet. Need on kohad, kus erinevad kohalikud asotsiaalid võivad koguneda ja kus tarvitatakse erinevad jooke. Mõnikord seal ka magatakse ja inimesed, kes siin elavad, ei pruugi end väga turvaliselt tunda," räägib Svet. 

"Teame ka seda, et kui meil on mõni linnapilti risustav objekt, siis ka inimesed ei tunne linnaruumis end mugavalt ja võib-olla ka ei hooli sellest linnaruumist, kui nad näevad, et kioski omanik selle välimusest ei hooli – miks nemad peaksid hoolima," selgitab Vladimir Svet kioskite lammutamise põhjuseid. 

Lasnamäe linnaosa vanema sõnul  ei saa ükski aus ettevõtja kioskite likvideerimisel kannatada. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee